Pļaviņu novads – vieta, kur savu mūža rakstu ierakstīt

12 Augusts 2020

 • Par Latvijas valsts karoga pacelšanu šī gada 25.martā

  Pļaviņu novada pašvaldības policija atgādina, ka pamatojoties uz „Latvijas valsts karoga likumu”, šī gada 25.martā (sestdiena) pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām jānovieto Latvijas valsts karogs sēru noformējumā.

  25.marts saskaņā ar likumu „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” ir Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena.

 • Pļaviņu novada Sociālais dienests izsludina pieteikšanos uz ģimenes asistenta amatu

  Pļaviņu novada Sociālais dienests

  Reģ.nr.90000043649

  izsludina pieteikšanos uz ģimenes asistenta amatu

  (atlīdzība 742.00 EUR mēnesī)

   

  Ģimenes asistenta galvenie darba pienākumi:

 • Iedzīvotājus aicina pieteikties biznesa ideju konkursam “Ideju kauss”

  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izsludina pieteikšanos inovatīvo biznesa ideju konkursam “Ideju kauss” un aicina piedalīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un ir gatavs uzsākt uzņēmējdarbību, realizējot savu biznesa ideju.

 • Par pensiju indeksāciju 2020. gadā

  Labklājības ministrija informē, ka 2020 gada 1. oktobrī notiks pensiju un atlīdzību indeksācija un tiks palielinātas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas nepārsniedz 454 eiro.

 • Pļaviņieši starptautiskā futbola turnīrā izcīna sudraba medaļas

  No 3. līdz 5. augustam Rojā norisinājās starptautisks turnīrs futbolā – “Baltijas jūras kauss”. Turnīrā piedalījās 12 komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kas bija sadalītas divās grupās - 2005. gadā dzimušie jaunieši un 2006. gadā dzimušie jaunieši.

  Ar izciliem panākumiem turnīrā startēja arī mūsu jaunie futbolisti – sporta skolas “Sēlija” Pļaviņu grupa (2005. gadā dzimušie jaunieši), trīs dienu spēļu kopvērtējumā izcīnot 2. vietu un sudraba medaļas.

 • SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi” aicina darbā uzkopšanas darbu meistaru/-i (sētnieku/-ci)

  SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi”

  (reģ.nr. 48703000457)

  uz nenoteiktu laiku aicina darbā

  Uzkopšanas darbu meistaru/-i (sētnieku/-ci)

  (profesijas kods 5153 04, bruto alga 430 euro mēnesī)

   

 • Pakalpojumi un norēķini tiešsaistē — jaunā realitāte

  Jau sesto mēnesi SIA „ Pļaviņu komunālie pakalpojumi” klienti rēķinu saņemšanai un saziņai izmanto tiešsaistes vietni Bill.me. Par sadarbības gaitu un pakalpojuma lietošanu ārkārtējās situācijas laikā stāsta uzņēmuma valdes locekle Santa Zalīte un Bill.me projektu vadītāja Alisa Dudareva.

 • Jauniešiem iespējas pilnveidot darba tirgū nepieciešamās prasmes

  Jau rudenī jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ieguvuši vidējo izglītību, nemācās un nestrādā, būs papildu iespējas apgūt darba tirgū aktuālas prasmes. Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotajā Jauniešu garantijas projektā jaunieši varēs pilnveidot digitālās, uzņēmējdarbības un profesionālās ievirzes svešvalodu prasmes.

 • Kādi atvieglojumi pienākas cilvēkiem ar invaliditāti

  Eksperti uzskata, ka cilvēku ar invaliditāti skaita pieaugums skaidrojams ar sabiedrības novecošanos kopumā, kā arī citiem savstarpēji saistītiem faktoriem. Piemēram, ar izmaiņām rīcībpolitikā un atbalsta pasākumos, kas paredzēti cilvēkiem ar invaliditāti, pārmaiņām sociālekonomiskajā situācijā.

  Cilvēkiem ar invaliditāti valsts ir noteikusi dažādus atvieglojumus. Pirmais, kas te nāk prātā, protams, ir invaliditātes pensija. Taču šiem cilvēkiem pienākas vēl dažādi atvieglojumi, par kuriem bieži vien pietrūkst informācijas.

 • VBTAI no 2021. gada sāks piedāvāt bezmaksas psihoterapijas pakalpojumu ģimenēm

  Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) no 2021. gada janvāra piedāvās jaunu pakalpojumu ģimenēm – ģimenes psihoterapiju. Pakalpojums ietver ģimenes psihoterapijas konsultācijas ģimenēm ar bērniem un grupas psihoterapijas sesijas kā atbalsta pasākumus bērniem vecumā no 12 līdz 18 gadiem, kuru vecāki dzīvo šķirti vai atrodas šķiršanās procesā.

×

Brīdinājums

JUser: :_load: nav iespējams ielādēt lietotāju ar id: 17914
Ceturtdiena, 29 Marts 2018 20:11

Ko Rīgā darīt Lieldienu laikā? Programma no 30. marta līdz 2. aprīlim.

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)
Ko Rīgā darīt Lieldienu laikā? Programma no 30. marta līdz 2. aprīlim. Attēls: ekrānšāviņš

Lieldienās Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti apmeklēt garīgās mūzikas koncertus, sarīkojumus un bezmaksas kino seansus ģimenēm ar bērniem, kā arī Lieldienu tradicionālos pasākumus ar šūpošanos un šiem svētkiem raksturīgiem rituāliem pilsētvidē.

Svētku programma sāksies 30. martā un turpināsies līdz 2. aprīlim. Dažādās Rīgas apkaimēs ieplānoti garīgās mūzikas koncerti, izstādes, pasākumi svaigā gaisā.


Detalizēta programma pieejama šajā saitē


Lieldienu pasākumi garīgā noskaņā sāksies ar koncertu “Mirklis pirms…”, kas skanēs Kultūras centrā “Mazā ģilde”. Koncerts “Lūgšana Lielajā Piektdienā. Bahs un Zemītis” būs dzirdams Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Tajā skanēs Baroka laika mūzika solistes Evitas Zālītes, ģitārista Kaspara Zemīša un senās mūzikas izpildītāju sniegumā. Lielajā piektdienā Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā būs dzirdams Johana Sebastiana Baha skaņdarbs “Jāņa pasija”, ko izpildīs solisti kopā ar Rīgas kamerkori “Ave Sol” un Vidzemes kamerorķestri. Savukārt Rīgas Sv. Jāņa baznīcā Orķestris “Rīga” kopā ar koriem un solistiem atskaņos Volfganga Amadeja Mocarta “Rekviēmu”. Šajā dienā garīgās mūzikas koncerts “Mirklis pirms…” būs arī Kultūras centrā “Mazā ģilde”.  
 

Klusajā sestdienā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā notiks koncerts “Mūžīgo pakalnu ilgošanās”, bet Lieldienās klausītāji gaidīti Kultūras centrā “Mazā ģilde”, kur skanēs Georga Frīdriha Hendeļa oratorija “Mesija”.
Vairākos Lieldienu svētku pasākumos īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem. Iesaistīties Lieldienu tradicionālajos rituālos, šūpoties, krāsot un ripināt olas, dziedāt, līdzdarboties dažādās aktivitātēs un vērot priekšnesumus varēs Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Kalnciema kvartālā un Kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks”.
Svētku pasākums “Lieldieniņa braukšus brauca” notiks arī Kultūras centrā “Imanta”, kur būs gan koncerts, gan radošās darbnīcas bērniem. Savukārt VEF Kultūras pilī apmeklētāji gaidīti koncertā “Mēs bijām spēlmanīši”, kurā muzicēs postfolkloras grupa “Iļģi” un varēs iepazīt Lieldienu tradīcijas, iet rotaļās un dziedāt šiem svētkiem raksturīgās dziesmas. Ģimenes ar bērniem gaidītas arī kinoteātrī “Splendid Palace”, kur notiks pasākums “Latvijas ainavas krāsās un skaņās”. Tajā koncertēs Orķestris “Rīga”, solists Daumants Kalniņš, bet zīmēšanas meistardarbnīcu vadīs mākslinieks Jānis Anmanis.    

Svētku laikā bērnus aicina arī uz bezmaksas kinoseansiem kinoteātrī “K. Suns” un uz muzeju “Rīgas Jugendstila centrs”, kur būs skatāma izstāde “Lieldienas”.
Sagaidot Lieldienas, pilsētvidē būs redzami pirmie šī gada svētku vizuālās identitātes plakāti. “Lielās jubilejas vienmēr ir atskatīšanās atpakaļ. Bet jebkurai pagātnes apzināšanai ir jēga tikai tad, ja, paņemot no vakardienas vērtīgāko, mēs atsperamies gājienam nākotnē. 2018. gada pilsētas svētku noformējumā mēs piedāvājam sakausēt galvaspilsētas pagātnes un tagadnes kultūras liecības – pilsētvidē skatāmus pieminekļus un skulptūras – ar mūsdienīgu grafisku risinājumu”, saka šīs vizuālās koncepcijas veidotāji, reklāmas aģentūra “F un S”. Plakātus radījis mākslinieks Krišs Salmanis, kas pārstāvējis Latviju Venēcijas mākslas biennālē un pagājušajā gadā saņēmis Purvīša balvu.
 
Lieldienu plakātā redzams Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā izvietotais vides objekts “Klusā daba”, ko Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskajā telpā” ietvaros veidojusi Brigita Zelča-Aispure un Sandis Aispurs. Jau antīkajā kultūrā zaķis simbolizējis vitalitāti un atdzimšanu, tāpēc tā tēls laika gaitā saistījies ar Lieldienu svinībām. Paši mākslinieki atgādina, ka viņu darbā “zaķis ir dzīvs un vesels, tādējādi izgaismojot Radītāja spēju apliecināt brīnumu”.
 
Lieldienu pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Lasīts 7591 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 29 Marts 2018 20:26
Aktualitātes.lv

info@aktualitates.lv

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...