Pirmdiena, 10 Marts 2014 20:18

Tautas lietišķās mākslas studijai „Draudzība” - 55!

Vērtēt šo objektu
(3 balsis)

Laikā no 10.-30. martam Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” izstāžu zālē, Jaunielā 29a ir apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas „Draudzība” 55 darba gadu jubilejas izstāde „Radīt- prieks”.

  Studija darbojas no 1959.gada. Šajā laikā dalībnieku sastāvs, protams, ir mainījies, bet arī šodien studijā ir visdažādāko vecumu un profesiju pārstāvji. Tos apvieno padziļināta interese par tautas gara mantojumu un citām radošām izpausmēm. Studija aktīvi piedalās Latvijas Etnogrāfiskā muzeja rīkotajos gadatirgos, tāpat arī demonstrē savas prasmes Rīgas pilsētas rīkotajos svētkos.

 

Tautas lietišķās mākslas studija "Draudzība"  radošās izteiksmes stils - visa veida tekstīlijas.

Pirmajos pastāvēšanas gados galvenokārt tā bija aušanas studija, ar laiku studijas dalībnieki pievērsās adīšanai un citiem rokdarbu veidiem. Šodien "Draudzības" darbība saistīta ar aušanu, adīšanu, tamborēšanu, mezglošanu. Dažādu tehniku mežģīņu darināšanu, izšūšanu, tai skaitā izšūšanu ar šujmašīnu.  Pēdējos gados pievienojušās  vilnas velšanas un tekstilmozaīkas tehnikas.

Ieejas maksa pieaugušajiem € 1.00, pensionāriem un bērniem no 7 gadu vecuma € 0,71 . Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00-17.00. 

Lasīts 9371 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 15 Decembris 2015 00:29
Līga Miķelsone


RD IKSD Kultūras un tautas mākslas centrs „Ritums”
Direktores vietniece radošajā darbā
Liga.Mikelsone@riga.lv

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...