Piektdiena, 03 Maijs 2013 10:39

Ogres mūzikas skola atplaukst

Uzrakstīja
Vērtēt šo objektu
(4 balsis)

Ogres mūzikas skola atplaukst tāpat kā narcises zieds pavasarī. To pierādīja aizvadītā „Gada balva 2013” ceremonija, kas notika 30. aprīļa vakarā, Ogres mūzikas skolas lielajā zālē. Skolotāji, audzēkņi un viņu vecāki, radi un draugi bija sapulcējušies, lai kopā priecātos par sasniegumiem un klausītos arī muzikālus priekšnesumus.
Gada balvas pasniegšanas tradīcija Ogres mūzikas skolā aizsākās līdz ar jaunā direktora Artūra Manguļa iecelšanu amatā, proti, pirms trim gadiem. Šis pasākums ir izcēlis daudzus talantīgus un perspektīvus mūzikas skolas audzēkņus, kuri ir nesuši skolas vārdu ne tikai Latvijas robežās, bet arī starptautiskā līmenī.
Lai pretendētu uz gada labākā skolēna titulu un saņemtu godalgā lielo notiņas statuju ir jābūt ne tikai labām atzīmēm mācību priekšmetos un jāpierāda savas spējas dažādos konkursos vietējā vai plašākā mērogā, bet jāsaņem arī „Cerību nots” tituls. Tuvojoties mācību gada noslēgumam, uz šo titulu tiek izvirzīti talantīgākie Ogres mūzikas skolas audzēkņi, kuri speciāli izveidotas komisijas priekšā spēlē iepriekš sagatavotus skaņdarbus. Pretendenti, kuri tiek novērtēti visaugstāk, saņem „Cerību nots” nozīmīti.

Šogad ar talanta nozīmīti „Cerību nots” apbalvoti četri jaunie censoņi. Taustiņinstrumentu nodaļas  9. klases audzēkne Baiba Vecvanaga (skolotāja Elga Klipa) un 8. klases audzēknis Miķelis Gulbis (skolotāja Tatjana Januševska), Pūšamo un sitamo instrumentu nodaļas 4. klases audzēknis Kristiāns Kārkliņš (skolotājs Modris Krūmiņš) un Stīgu instrumentu nodaļas 4. klases audzēkne Ieva Skuja (skolotāja Irēna Šponberga).
„Gada balva 2013” tika piešķirta Pūšamo un sitamo instrumentu nodaļas 6. klases audzēknim Kristapam Eduardam Šerpam. Patiesi viņa saksofona spēle pārsteidza ne vienu vien klausītāju. Kā atzina mūzikas skolas direktors, ilgi neesot bijis jādomā, kuram piešķirt šo titulu. Jaunā saksofonista talantu veidot un spodrināt palīdzēja skolotājs Maigonis Makars, kurš līdz ar to jau atkārtoti ieguva gada pedagoga titulu un ceļojošo kausu. Iepriekš šis apbalvojums viņam tika pasniegts 2011. gadā, kad par spējīgāko audzēkni tika atzīts Rūdolfs Pēteris Rubenis.
Lai gan gada balva ir tikai viena, ikviens, kurš uzstājās „Cerību nots” laureātu koncertā nospēlēja godam un apliecināja, ka atbilst savam titulam. Klavierspēle, saksofonu kvartets, vijoles un čella stīgu skaņas, sitamie instrumenti, flauta, akardeons, viss kopumā bija brīnišķīgs muzikāls ceļojums. Skaņdarbi tika izvēlēti no Brevāla, Del Borgo, Bērlija, Šuta, Derbenko, Mediņa u.c. daiļrades. Kā īpašs pārsteigums bija diriģenta, bijušā mūzikas skolas direktora Gunta Pļavnieka aranžējums saksofoniem Mārtiņa Freimaņa dziesmai „Lai būtu tā” un astoņrocīgi izpildītais G. Sviridova „Maršs” klavierēm. Aizverot acis un ieklausoties skanējumā, nebūt nelikās, ka esam mūzikas skolā, kur ceļš uz profesionālo mūziku vēl tikai sākas. Bija baudāmi, skaisti un pārdomāti. Jāpiebilst, ka koncertā dzirdētie skaņdarbi ir ierakstīti arī Ogres mūzikas skolas ierakstu studijas izdotajā CD diskā. Protams klātienes svinīgo sajūtu, prieku un citas emocijas diskā nevar nodot, tomēr par audzēkņu spējām pārliecināties var.
Savu atzinību izteica arī Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, izsakot laba vēlējumus jaunajiem mūziķiem, godinot Gada balvas ieguvēju un viņa vecākus, kā arī augstu novērtēja mūzikas skolas direktora darbu. Ar smaidu piebilstot, ka cerams Ogres dome varēs tikt līdzi visām radošajām un ambiciozajām iecerēm, kuru enerģiskajam direktoram netrūkst.
Jāatzīmē, ka koncertu papildināja „Misiņa Pavēlnieks 2013” uzvarētājs trompetists Jānis Ceimers no Lielvārdes (2. klases audzēknis), kā arī Vairis Nartišs – trombonists, soloatskaņotājs, Latvijas Nacionālās operas Simfoniskā orķestra mākslinieks un dažādu muzikālo projektu dalībnieks. Trombonists koncerta izskaņā sava skaņdarba „Publika” laikā savdabīgi iesaistīja arī skatītājus zālē, aicinot kādus priekšnesuma laikā krākt, burzīt konfekšu papīrīšus, lidināt papīra lidmašīnas, klepot un stumdīt krēslu, tādejādi attēlojot situāciju, kāda dažkārt tiek novērota operā.
Ikviens mūzikas mīļotājs ir aicināts sekot līdzi pasākumiem Ogres mūzikas skolā. Tos patiešām ir vērts apmeklēt. Patīkami redzēt, ka aug jaunā paaudze, kura apņēmīgi pilnveido savas spējas mūzikā un iegulda sevi garīgo vērtību nostiprināšanā.
Savukārt, tos, kuri vēlas paši spert pirmos soļus mūzikā un pieteikties jaunajam mācību gadam, Ogres mūzikas skola aicina ciemos 21. maijā, plkst 10.00 uz atvērto durvju dienas koncertu.

Ogres mūzikas skola atdzimst
Materiālu sagatavoja: Inga Skuja
Foto: Valdis Skuja –  (no labās) Ogres mūzikas skolas direktors Artūrs Mangulis, Gada pedagogs 2013 Maigonis Makars, Gada balvas 2013 ieguvējs Kristaps Eduards Šerps un vecāki
2013. gada 1. maijā

Lasīts 51447 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 06 Maijs 2013 18:31
Vairāk šajā kategorijā: « Ziemas prieki Madlienā.

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...