Drukāt šo lapu
Trešdiena, 01 Oktobris 2014 22:24

Pasākums Vircavas pagastā

Uzrakstīja
Vērtēt šo objektu
(6 balsis)

  Šajā vējainajā svētdienā, 28.septembrī, Jelgavas novada Vircavas pagasta tautas nams pulcēja gan lielus gan mazus novada iedzīvotājus uz Jelgavas novada Bērnu fonda organizētu pasākumu. Par pasākuma apmeklētāju lielo skaitu vēl neieejot tautas namā liecināja it visur  novietotie autobusi gan privātās automašīnas. Mazajā Vircavā valdīja patīkama rosība. Pasākuma mērķis ir Jelgavas novada stipro un lielo ģimeņu sveikšana, godināšana un stipendiju pasniegšana  pagastu izvirzītajām kuplajām , stiprajām ģimenēm. Pasākums tika atklāts ar Ingūnas Lipskas dzejas rindām, bet tālāk uzrunu teica Bērnu fonda priekšsēdētājs Andris Bērziņš. Kā arī vārds tika dots Jelgavas novada priekšsēdētājam Uldim Caunem. Stipendija tika pasniegta kuplajai Ķīku ģimenei, kuri ir jau izaudzinājuši un izskolojuši savus 10 bērnus no kuriem vecākajam jau ir 38 gadi, bet jaunākajam 24 gadi. Ģimene var lepoties ar 16 mazbērniem. Kopš 2009. gada ģimenes paspārnē patvērumu un mīlestību ir guvuši 4 māsas bērni un pēc tam arī viens pašu mazbērns. Bez tam ģimenē ir izloloti un savas gaitas tālāk uzsākuši 3 audžubērni. Šī ģimene aktīvi piedalās pagasta rīkotajos pasākumos. Godināta tika arī Lauru ģimene no Glūdas pagasta, kuri audzina četrus bērnus – 18,17, 12 un 10 gadus vecus. Visi bērni nodarbojas ar mūziku. Starp godināmām ģimenēm bija arī Rožu ģimene no Vircavas pagasta. Šajā ģimenē aug pieci bērni . Bērni dejo tautisko deju kolektīvā, spēlē teātri, atbalsta visus sabiedriskos pasākumus  savā pagastā. Siliņu ģimenei no Līvbērzes pagasta uz godināšanas ceremoniju  neizdevās ierasties. Viņiem paredzētā stipendija tiks nogādāta ģimenei ar Bērnu fonda darbinieku starpniecību. Toties Jauģiešu ģimene no glūdas pagasta uz saviem svētkiem ieradās pilnā sastāvā. Šī ģimene ir bagāta ar septiņiem bērniem.

   Noslēdzoties apbalvošanai klātesošie varēja baudīt burvīgo Jāņa Lūsēna mūziku paša komponista izpildījumā pie taustiņu instrumenta. Jānis Lūsēns Juniors  spēlēja ģitāru un Zigfrīds Muktupāvels  visus apbūra ar savu lielisko vijoles spēli un protams ar savu neatkārtojamo balsi.  Izskaņā itin visi mazie pasākuma apmeklētāji, kuri bija pacietīgi klausījušies koncertu un sirsnīgi aplaudējuši māksliniekiem ieguva bagātīgas dāvanas, kuras bija sarūpējis Jelgavas bērnu fonds.


  Apmeklētāji nevarēja nepamanīt Vircavas tautas namā izvietoto arhitekta Arņa Ozola bagātīgo gleznu izstādi. Pats darbu autors ir dzimis 1949.gada 24.augustā Vircavā. Par mākslinieka darbiem priecājās gan lieli gan mazi.

 


Pozitīvām emocijām bagātā svētdienas pēcpusdiena mazajā, jaukajā Vircavā ir ienesusi prieku un pozitīvismu daudzās Jelgavas novada ģimenēs.

 

Lasīts 10885 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 15 Decembris 2015 00:06

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...