Vēlies citiem pavēstīt, kas notiek tavā apkārtnē? 

Raksti uz aktualitates.lv   !!!

Svētdiena, 05 Oktobris 2014 16:58

Tīreļa purva dabas taka

Tīreļa purva dabas taka Foto: Signe Šulca

Šis rudens mūs lutina ar silto gaisa temperatūru un labajiem laika apstākļiem. Daba iekrāsojas skaistos dzelteni sarkanos toņos. Mums  jau kopš bērnības ir gandarījums rudenīgās brīvdienas pārvērst ģimeniski aktīvos  pasākumos-doties pārgājienos. Bieži vien, daudziem kā tradīcija ir izveidojusies, doties pretī zelta rudenim uz krāšņo Siguldu. Zemgalieši ir iecienījuši Tērvetes dabas parka takas, kur ģimenes var sajust gan teiksmaino tēlu klātbūtni ik uz soļa, gan izbaudīt gleznainās ainavas.

 

Tomēr Zemgalē ir ne mazāk jauka dabas taka netālu no Ķemeriem – Ķemeru dabas parks -Tīreļa purva dabas taka. Dabas taku ir iecienījuši gan pašmāju gan ārzemju tūristi.

Kopš 2013.gada no jauna ir atklāta jaunā laipa kura caur purvu met lielo loku un mazo loku.

Ir jauns, varens skatu tornis no kura paveras krāšņs skats mazliet no augšas-neskaitāmie purva ezeriņi, mazās purva priedītes, vaivariņi, virši, sūnas, akači. Par šīs vietas floru un faunu izsmeļoši  aprakstīt daudzviet izvietotajos takas aprakstu stendos.

Vērīgi ieskatoties varam izmanīties ieraudzīt putnus - balto cielavu vai purva čirkstīti, varbūt pat dzērvi.
Mazais loks ir 1,7 km garšs, bet lielāku pastaigu cienītāji var izvēlēties doties pa laipām tālāku ceļu un izstaigāt Lielo loku, kura garums ir 3,7 km. Ik pa gabalam uz laipas ir izveidoti soliņi, ir arī atpūtas vietas.  Jauka brīvdienu pastaiga ar draugiem un ģimeni ir liels pozitīvas enerģijas lādiņš nākamajam darba cēlienam. Priecāsimies par zeltaino rudeni, mūsu skaistās Latvijas krāsotāju!

Lasīts 7653 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 02 Aprīlis 2018 21:34

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...