Vēlies citiem pavēstīt, kas notiek tavā apkārtnē? 

Raksti uz aktualitates.lv   !!!

Piektdiena, 03 Oktobris 2014 20:41

Brašais ugunsdzēsējs

Brašais ugunsdzēsējs Foto: Signe Šulca

Ir saulains 3. oktobra rīts Jelgavā. Lielupes krastā. Pretī Latvijas Lauksaimniecības Universitātei pulcējās Latvijas stiprākie un drosmīgākie vīri, kuri sevi ir pierādījuši daudzu gadu garumā dodamies briesmās, lai glābtu cilvēku dzīvības, kuri nonākuši nelaimē.


Plkst.10.30 norīb pirmais starta signāls un ir sākušās 2014.gada sacensības ar nosaukumu „Brašais ugunsdzēsējs”(kaujas izvēršanās no motora sūkņa).
Komandu kopējais skaits ir 35 komandas, kur katrā no komandām ir 6 dalībnieki. Piedalās VUGU komandas, Sieviešu komandas, BUB komandas un Jauniešu komandas. Tas ietver VUGD un BUB 100 metru distanci , sieviešu un jauniešu 60 metru distanci.

 


Komandām jāsagatavo šļūtenes, motorsūkņi un sūcvadi kaujas gatavībā, tad jāskrien ar šļūtenēm katrai komandai pie mērķa un no attāluma uz laiku jāpielej mērķi ar ūdeni. Sacensības noritēja jaukā, draudzīgā un vienotā gaisotnē. Spēcīgāks par sacensību garu bija manāms kopības un saliedētības gars.


Mājinieki, Jelgavas VUGD, diemžēl  šogad starp finālistiem netika, tomēr turējās godam un juta līdzi saviem amata brāļiem skaļi viņiem uzgavilēdami.


Fināla sacensībās 1.vietu sieviešu kategorijā  ar laiku 0,34 sekundes ieguva Naukšēnu komanda. Komandas trenere Helēna Vējiņa , ievērojot iekšējās tradīcijas, tika iemesta ūdens krātuvē-tā šeit ar uzvarētāju treneriem darot. Starp jauniešiem izveicīgākie ar rezultātu 0,27’92 sekundēs šoreiz finišēja Kuldīgas jauniešu komanda. Starp vīriem pelnītu 1.ietu ieguva UCAK(Ugunsdzēsības un aviācijas koledža) puiši, kuru labākais rezultāts bija 0,38’67 sekundes.


Sacensības „Brašais ugunsdzēsējs” savas gaitas Latvijā uzsāka 2004.gadā ar lielu komandu skaitu- 55 komandas.

Lasīts 7511 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 30 Marts 2018 22:20
Vairāk šajā kategorijā: No aktiera nāk joki! »

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...