Trešdiena, 28 Marts 2018 20:33

Fotoatjaunošana: kosmetoloģes padomi pirms došanās uz procedūru

“Fotoatjaunošanas procedūra ir iekarojusi estētiskās medicīnas tirgu nesen – rietumos fotoatjaunošana parādījās 90. gados, bet Latvijā – 21. gadsimta sākumā. Sākotnēji procedūras ar fotosistēmu izmantošanu bija tikai nevēlamu matu likvidēšanas veids, tomēr pateicoties savām universālajām īpašībām, fotosistēmas kļuva pieprasītas arī citu problēmu risināšanai: paplašinātu asinsvadu koagulācijai, cīņai ar pinnēm un palielinātu tauku saturu ādā, kā arī paplašinātu poru problēmu risināšanai un nevēlamas pigmentācijas novēršanai” – dalās pieredzē Ludmila Stavro-Freiberga, pieredzējusi kosmetoloģe un skaistuma klīnikas  Panacea Pro vadītāja.

Fotoatjaunošana ir sāpīga procedūra
Pie procedūras galvenajiem trūkumiem pieskaitāms tās veikšanas sāpīgums, un ikvienam pacientam jābūt uz to gatavam, tomēr jāatzīmē arī tas, ka cilvēki ar augstu sāpju slieksni procedūru par sāpīgu var neuzskatīt.
Pēc fotoatjaunošanas uz apstrādātās ādas var būt vērojams arī apsārtums vai pat pietūkums. Sarkanums parasti pāriet pirmās dienas laikā, bet pietūkums dažos gadījumos var būt vērojams līdz pat 3-5 dienām.
Tehnoloģija IPL
IPL sistēma – tā ir sarežģīta un dārga iekārta ar lampu, kas izstaro Intensīvu Impulsa Gaismu, kas ļauj elastīgi un selektīvi regulēt sistēmas parametrus darbam izlases veidā: ar asinsvadiem, pigmentu, nevēlamu apmatojumu, vai arī ādas šūnu atjaunošanās stimulēšanai, ādas tonusa un elastības uzlabošanai, smalko grumbu izlīdzināšanai vai ādas stāvokļa uzlabošanai rētu gadījumā.
Lāzertehnoloģijas vienmēr ir vērstas uz vienas konkrētas problēmas risināšanu (piemēram, vai asinsvadi, vai elastība), fotoatjaunošana ļauj rīkoties kompleksi, iedarbojoties uz dažādiem mērķiem vienas procedūras ietvaros. Turklāt fotoatjaunošanas gadījumā blakusparādību risks ir daudz mazāks, nekā izmantojot lāzersistēmas.
Galvenais – ārsta kvalifikācija un piemērota iekārta
Ja Jūs gatavojaties doties uz fotoatjaunošanas procedūru, neslinkojiet, veltiet uzmanību jautājuma izpētei par to, kāda iekārta pieder klīnikai un kāda ir kvalifikācija speciālistam, kurš veiks procedūru. Nekvalitatīvi veikta fotoatjaunošanas procedūra – ne tikai naudu izmetīsiet “vējā”, bet iespējamas ir arī daudzas blakusparādības, līdz pat dziļiem ādas apdegumiem.
Es ļoti iesaku izpētīt pieejamās vietnes ar atsauksmēm un sūdzībām, pacientu atsauksmes Facebook, kā arī jebkādus citus interneta resursus. Šobrīd tas ir drošākais veids kā sākotnējā etapā atšķirt kvalitatīvu procedūru no nekvalitatīvas.
Ātrs rezultāts
Fotoatjaunošanas priekšrocība – ātrs rezultāts un rehabilitācijas perioda trūkums, jo procedūras laikā netiek bojāta ādas virsma. Gadījumā, ja fotoatjaunošanas procedūra tika veikta asinsvadu vai pigmentācijas likvidēšanai, tad esiet gatavi, ka asinsvadu un pigmentācijas zīmējums pastiprināsies, kas liecina tikai par pareizi izpildītu manipulāciju, tomēr, lai slēptu šo trūkumu jau dažas stundas pēc procedūras, apstrādāto ādas virsmu droši var maskēt ar tonālo krēmu.
Uzreiz pēc procedūras veikšanas gandrīz visi atzīmē tonusa uzlabošanos un izteiktu liftinga efektu, tomēr tā ir tikai ādas sākotnējā reakcija. Procedūras reālā efektivitāte ir vērojama tikai pēc dažām nedēļām. Tad Jūs varat spriest par veiktās procedūras kvalitāti un par to, cik jūtamu rezultātu Jūs esat ieguvis.
Veselībai jābūt pirmajā vietā!
Runājot par indikācijām, procedūra biežāk tiek noteikta sievietēm pēc 30 gadu vecuma, kad āda sāk zaudēt mitrumu un elastību, tomēr arī meitenes līdz 30 gadu vecumam interesējas par fotoatjaunošanu. Procedūra ir “zelta standarts” cilvēkiem ar plānu ādu jebkurā vecumu kategorijā. Pēc 45-50 gadiem fotoatjaunošanu vajadzētu kombinēt ar mezoterapiju vai ādas biorevitalizāciju.
Kopumā vēlos atzīmēt, ka, neskatoties uz masveida izplatību, procedūrai ir daudz kontrindikāciju un ierobežojumu, un ikviens speciālists, kurš apņemas veikt fotoatjaunošanu, ir pilnībā atbildīgs par pacienta veselību un pašsajūtu. Tikai prasmīgās ārsta rokās "brīnumiedarbīgā" fotoatjaunošana ir estētisko problēmu risināšanas līdzeklis” – savu stāstu pabeidz Ludmila.

Informāciju sagatavojusi aģentūra Advanced Learning & Communications www.alc.lv sadarbībā ar skaistuma klīniku  Panacea Pro www.panaceapro.lv

Lasīts 7677 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 12 Aprīlis 2018 20:42
Ludmila Meļentjeva

SIA "Advanced Learning & Communications"
Tālrunis: (+371) 67 881 442, mob.tālr.: (+371) 22 066 660
E-pasts: ludmila@alc.lv, mājas lapa: www.alc.lv

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...