Pļaviņu novads – vieta, kur savu mūža rakstu ierakstīt

12 Novembris 2019

 • Par Latvijas valsts karoga pacelšanu šī gada 25.martā

  Pļaviņu novada pašvaldības policija atgādina, ka pamatojoties uz „Latvijas valsts karoga likumu”, šī gada 25.martā (sestdiena) pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām jānovieto Latvijas valsts karogs sēru noformējumā.

  25.marts saskaņā ar likumu „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” ir Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena.

 • Apmeklējuma laika izmaiņas 13. novembrī trenažieru zālē

  Sportiskie Pļaviņu iedzīvotāji, informējam, ka trenažieru zāle Daugavas ielā 43 brīvais apmeklējuma laiks šā gada 13. novembrī būs no plkst. 18.30 līdz plkst. 21.00.

  Pārējie apmeklējuma laiki paliek nemainīgi.

 • Pļaviņās aizvadīti Lāčplēša dienai veltītie svinīgie piemiņas pasākumi

  Ar gaišām domām sirdīs, pieminot un godinot mūsu tautas varoņus, Pļaviņās aizvadīts Lāčplēša dienai veltītais svinīgais piemiņas brīdis!

  Tuvojoties krēslas stundai, uz Pļaviņu Daugavas promenādes iemirdzējās sveču liesmiņas vairāk kā kilometra garumā.

 • Mārtiņdienas ieskandināšana pirmsskolas izglītības iestādēs

  Kad klāt novembris, vakari kļūst arvien garāki, aiz loga vairāk ir pelēks un lietains laiks, tad gadskārtu kalendārs vēsta, ka klāt jau Mārtiņdiena, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu.

  Pirmsskolā, īstenojot pilnveidoto mācību saturu, neatņemama sastāvdaļa ir gadskārtu svētku svinēšana, gatavošanās tiem, lai bērni iepazītu to, kas raksturīgs ir atviešu tautas tradicionālajai kultūrai.

 • Ekoskolu rīcības dienas Pļaviņu novada ģimnāzijā

  Rīcības dienu ietvaros, Pļaviņu novada ģimnāzijas Ekopadome un skolēnu pašpārvalde organizēja un vadīja izglītojošus pasākumus un nodarbības, aicinot skolēnus un novada iedzīvotājus samazināt savas ietekmes uz klimata pārmaiņām.

  04.11.2019. tika vadīta  izglītojoša nodarbība 1. - 12. klašu skolēniem "Mācāmies ne tikai šķirot atkritumus, bet arī tos neradīt".

 • 13. novembrī netiks veikta sadzīves atkritumu savākšana Aiviekstes pagastā un Vietalvas pagastā

  SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi” informē, ka 2019.gada 13.novembrī netiks veikta sadzīves atkritumu savākšana Aiviekstes pagastā un Vietalvas pagastā, Pļaviņu novadā.

  Sadzīves atkritumu savākšana Aiviekstes pagastā un Vietalvas pagastā tiek pārcelta uz 2019. gada 27.novembri.

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

   

  SIA "Pļaviņu Komunālie pakalpojumi"

 • Marina Kosteņecka un Dainis Īvāns Pļaviņās prezentēs atmiņu krājumu “Mans XX gadsimts”

  13. novembrī plkst. 14.00 Latvijas  Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība un Pļaviņu novada bibliotēka ielūdz uz tikšanos ar rakstnieci Marinu Kosteņecku un publicistu Daini Īvānu. Sarunu vadīs LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone. Pasākums notiks Pļaviņu novada kultūras centrā, Daugavas ielā 49, Pļaviņās. Aicināts ikviens interesents!

 • "Juču" karjerā notiks zemessargu mācības

  Zemessardzes 55. kājnieku bataljons informē, ka no šī gada 23. līdz 24. novembrim, Pļaviņu novada "Juču" karjera teritorijā notiks Zemessardzes 55. kājinieku bataljona mācības, kuru laikā tiks izmantota kaujas munīcija.

  Mācību laikā tiks ievēroti ugunsdrošības noteikumi un veikti nepieciešamie dabas aizsardzības pasākumi.

 • Tehnisku iemeslu dēļ Stukmaņu ciemā no 7. līdz 11. novembrim naktīs tiks pārtraukta dzeramā ūdens padeve

  Tehnisku iemeslu dēļ Stukmaņu ciemā no 7. līdz 11. novembrim naktīs tiks pārtraukta dzeramā ūdens padeve.
  Lūdzam iedzīvotājus nodrošināties ar dzeramā ūdens rezervēm.

  Neskaidrību gadījumā zvanīt Valdim Mičulim uz tālr. Nr. 2633826.

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

   

  Klintaines pagasta pārvaldes vadītāja L. Arnīte 

 • No 5. novembra tiek noteikti transportlīdzekļu masas ierobežojumi uz Pļaviņu novada pašvaldības autoceļiem

  Sakarā ar nelabvēlīgu laika apstākļu iestāšanos, uz atsevišķiem Pļaviņu novada pašvaldības autoceļiem no 5. novembra tiek noteikti sekojoši sezonālie transportlīdzekļu pilnas masas ierobežojumi:

   

  Aiviekstes pagastā :

Pirmdiena, 18 Novembris 2013 15:00

10 iemesli, kāpēc būtu jāapmeklē Krāslavas novads

Uzrakstīja
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)
 1. Izbaudi Saules un vēju rotaļas 146  Krāslavas novada ezeros!

Krāslavas novada 146 ezeru daudzveidība aicina izbaudīt ūdens priekus,vasaras karstumā veldzēties ezeru ūdeņos. Iepazīt ūdens pasauli un atklāt sev jaunu ezeru valstību.

 1. Izbaudi Daugavas dabīgo tecējumu!

Te ir unikāla iespēja redzēt Daugavu plūstam savā dabīgajā tecējumā – brīvi, droši un lepni!!!

 1. Nogaršo Latgales kulināro mantojumu!

Tautas ticējums vēsta, ka tikai paēdis cilvēks ir labs cilvēks. Te ir saglabājušās senas ēdienu un dzērienu  gatavošanas tradīcijas, ar kurām pārsteigt gardēžus. Brauc pie mums, ēd, baudi un tev būs ko atcerēties!!!

 1. Iepazīsti multinacionālo novada vidi!

Nav daudz vietu Latvijā, kur vienkopus dzīvo un savas kultūras tradīcijas piekopj vairākas nacionalitātes. Neparasta vide ar savdabīgu „elpu”.

 1. Atklāj pierobežu!

Tikai rokas stiepiena attālumā ir Baltkrievija. Tuvu, tuvu...bet neaizsniedzama.  Krāslavas novadā ir vienīgais pierobežas  punkts Latvijā, kur tiek sargāta ūdens (upes) robeža.

 1. Izbaudi 18.gs mīlas stāstu 21. gadsimtā!

Krāslavas novada attīstībā svarīga loma bija Grāfu Plāteru dzimtai. Viņi te dzīvoja, strādāja, svinēja svētkus, priecājās un skuma. Arī  mīlēja... Liktenis bija lēmis, ka Krāslavas  Grāfu atvasei  mīlestība būs gaužām skumja... Smeldzīgais  notikums stāstos un sarunās tiek atdzīvināts  arī mūsdienās – pastaigājoties pils pagalmā un parkā.

 1. Izbaudi makšķernieku paradīzi!

Gan rūdītiem makšķerniekiem, gan amatieriem šeit ir ko darīt! Daugava aicina uz samu lomu. Ezeri  – daudz un dažādi, katrs ar savu zivju krājumu vilina makšķerniekus, jo te taču ir iespēja tikt pie lielas līdakas, asara un līņa un pat zuša!

 1. Gūsti dvēseles mieru kādā no 4 konfesiju dievnamiem!

Starp mežu galotnēm, ezeru krastos un pakalnos slejas stāvas un cildenas baznīcas, to torņi paceļas pāri ikdienas steigai un rūpēm. Skaists svētceļojums, kas savijas ar vēsturiskiem notikumiem Krāslavas novadā ir garantēts.

 1. Izbaudi Krāslavu pilsētas svētkos!

Tradicionāli Krāslavas pilsētas svētki tiek organizēti katru gadu jūlija vidū. Svētkos gan pilsētnieki, gan pilsētas viesi tiek priecēti ar pasākumiem un koncertiem, kuros uzstājas ne tikai krāslavieši, bet arī viesmākslinieki.

 1. Iepazīsti senos arodus!

 

Lieliskie keramiķi, audējas un mākslinieki iepazīstina ar seno arodu prasmēm un ļauj arī pašiem izveidot svilpavnieku, vai noaust prievīti.

Lasīts 8570 reizes
Aktualitātes.lv

info@aktualitates.lv

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...