Pļaviņu novads – vieta, kur savu mūža rakstu ierakstīt

06 Decembris 2019

 • Par Latvijas valsts karoga pacelšanu šī gada 25.martā

  Pļaviņu novada pašvaldības policija atgādina, ka pamatojoties uz „Latvijas valsts karoga likumu”, šī gada 25.martā (sestdiena) pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām jānovieto Latvijas valsts karogs sēru noformējumā.

  25.marts saskaņā ar likumu „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” ir Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena.

 • Ceļvedis klientu izpētē un iekšējās kontroles sistēmas izveidē

  2019.gada 12.decembrī, plkst. 10:00 - 13:00

  Pasta iela 1, Jēkabpils (Jēkabpils Agrobiznesa koledža 119.kab.)

  Europe Direct informācijas centrs Jēkabpilī sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru  aicina apmeklēt bezmaksas semināru “Ceļvedis klientu izpētē un iekšējās kontroles sistēmas izveidē.”, kas notiks 2019.gada 12.decembrī plkst. 10:00 Pasta ielā 1, Jēkabpilī.

 • Latvijas Ekoskolas, ieskaitot Pļaviņu novada ģimnāziju, iesaistās starptautiskā pilotprojektā aprites ekonomikas veicināšanai

  Kopskaitā vairāk nekā 60 Ekoskolas Latvijā un Slovēnijā sadarbībā ar zīmolu Lucart Professional ir iesaistījušās īpašā divu gadu vides izglītības pilotprojektā ar mērķi sniegt skolēniem zināšanas par aprites ekonomiku un rosināt tās principu praktisku īstenošanu ikdienā. Projekta noslēgumā mūsu skolu pieredze būs atspēriens projekta tālākā attīstīšanā visā starptautiskajā Ekoskolu tīklā.

   

 • No 9. decembra tiks mainīti dažu starppilsētu autobusu reisu izpildes laiki

  Valsts SIA Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lilita Pelčere informē:

  Lai Krievciema iedzīvotājiem būtu iespēja nokļūt Rīgā, no 2019. gada 1. decembra maršruta Nr. 7202 Aizkraukle – Gulbene autobuss, kas no Gulbenes autoostas izbrauc plkst. 13.25, pasažieru apmaiņu veiks pieturā Krievciems 1. Autobusa kustības saraksts tiek pieskaņots vilcienam, kas no Aizkraukles stacijas izbrauc plkst.16.21.

 • Ziemas ainavu gleznu izstāde “Pa baltbaltu ceļu”

  Gaidot otro adventi, no 5. decembra plkst. 11.00 Pļaviņu novada kultūras centra mazajā zālē būs iespējams apmeklēt gleznu izstādi “Pa baltbaltu ceļu”.

  Kopā izstādē eksponētas 7 ziemas ainavu gleznas, kuras cita no citas atšķiras ar otas vēzienu, krāsas triepienu, gaismas un ēnu spēlēm.

 • 1. decembrī Pļaviņās viesojās Mamanet jeb Kečbola komanda no Naukšēniem un Latvijas Tautas sporta asociācijas (LTSA) ģenerālsekretāre Gaļina Gorbatenkova

  Naukšēnu komanda šajā aizraujošajā sporta veidā trenējas jau trešo gadu, un skaitliski daudz mazākā novadā (2000 iedzīvotāji) kā Pļaviņās ir izveidojošās jau divas komandas! Pļaviņu dāmas redzēja īstu meistarklasi! Mums ļoti iepatikās! Turpmāk treniņus organizēsim katru svētdienu! Aicinām pievienoties Pļaviņu novada dāmu komandai jaunas dalībnieces! Ļoti gaidīsim!!! Tiekamies jau šo svētdien plkst. 14.00 Daugavas ielas 50 sporta zālē!

 • Novembris bērnu bibliotēkā

  Novembra mēnesis – Latvijas svētku mēnesis. Visu mēnesi lasītājus iepriecināja literatūras izstāde „Es dzīvoju Latvijā”. Arī bibliotēkas bērnu klubiņa „Sprīdītis” kopā ar vadītāju Janīnu Krompāni gatavoja apsveikumus un dažādus dekorus Latvijai.

  Sirsnīgs paldies Pļaviņu Mākslas skolai par skaisto portretu izstādi, kas būs apskatāma līdz skolēnu pavasara brīvdienām. Prieks par lasītājiem, kuri ne tikai apmeklē bibliotēku, bet arī prot uzburt brīnumu gleznās.

 • „Gada uzņēmējs Zemgalē 2019”

  Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) un tā struktūrvienība Uzņēmējdarbības centrs ceturto reizi organizēja krietnāko uzņēmēju godināšanu, kas notika piektdien, 29. novembrī Rundāles pils Baltajā zālē.

 • Pļaviņu novada kultūras centra sieviešu koris „Loreleja” dosies uz Starptautisko koru mūzikas festivālu „Prague Advent Choral Meeting“ Prāgā

  Pļaviņu novada kultūras centra sieviešu koris „Loreleja” (diriģente Diāna Austra Vaice, kormeistare, koncertmeistare Sigita Vilkaplātere)  no 4. decembra līdz 7. decembrim dosies uz Starptautisko koru mūzikas festivālu „Prague Advent  Choral Meeting“ Prāgā (Čehijā). Festivāla norises laikā mūsu dziedātājas sniegs koncertus vairākās festivāla norises vietās, kā arī izpildīs divas atsevišķas garīgās mūzikas koncertprogrammas  Sv. Nikolaja baznīcā Prāgas Vecpilsētas laukumā 6. un 7. decembrī. 

 • Aicina pieteikties zvejas tiesību nomai

  2019.gada 26.septembrī ar Pļaviņu novada domes lēmumu Nr.15 tika apstiprināti noteikumi “Par rūpnieciskās zvejas limitu piešķiršanas kārtību Pļaviņu novada pašvaldībā.” Ar noteikumiem var iepazīties Pļaviņu novada domes mājas lapā, sadaļā Iekšējie normatīvie akti.

Svētdiena, 15 Aprīlis 2018 21:04

Kā izskatās Mežaparka Lielā estrāde 68 dienas pirms atklāšanas?

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)
Kā izskatās Mežaparka Lielā estrāde 68 dienas pirms atklāšanas? Foto: Riga.lv

Pēc diviem mēnešiem, 18.jūnijā,  в 11:00 ekspluatācijā nodos Mežaparka Lielās estrādes jauno skatītāja lauku. Bet jau jūlijā cauri priedēm XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos skanēs pasākuma dalībnieku balsis un čabēs deju kurpes un svārki. Pasākums, kas veltīts Latvijas simtgadei, Rīgā noritēs no 30. jūnija līdz 8. jūlijam.


 

Skatītāju zonas izbūve lielākajā atklātajā mūzikas estrādē Rīgā – Mežaparka Lielajā estrādē -  tuvojas noslēgumam: no līguma summas, kas sastāda aptuveni 27 miljonus eiro bez PVN, ir apgūti jau 84%, bet ir paveikti 88% no visiem darbiem.

 “Ja rudenī mēs apsteidzām darba grafiku par diviem mēnešiem, tad tagad termiņos iekļaujamies precīzi. Jo daļu no veicamajiem darbiem ir nācies aizturēt sliktu laika apstākļu dēļ. Kopumā visu sarežģīja tas, ka apjomīgi darbi ir jāveic ļoti īsā termiņā (10 mēneši) un ļoti lielā atklātā teritorijā,” skaidroja projekta arhitekts Juris Poga.

 

Foto: Riga.lv

 

No lielajiem darbiem Estrādē ir atlikuši tikai teritorijas labiekārtošanas darbi. Uz jau noblietētiem celiņiem jāuzlej asfalts, jāuzstāda apmales, jāieklāj bruģis, jāpabeidz apzaļumošanas darbi. Tur, kur redzama melnzeme, tiks izklāts zālāja ruļļi. Uz zālāja tiks uzstādīti saliekamie skatītāju soliņi – 9 kravas automašīnas ar sēdekļiem jau ir ceļā uz Rīgu.

 

Foto: Riga.lv

 

 

Foto: Riga.lv

 

Pilnsabiedrības „LNK, RERE” projektu direktors Valdis Koks saka: „Ir palikuši nedaudz vairāk kā divi mēneši līdz mēs, būvnieki, būsim pabeiguši savu darbu šajā nozīmīgajā objektā. Ziemas periodā ir paveikts apjomīgs darbs, pateicoties inženieru komandai un vairāk nekā 100 strādniekiem ik dienu, lai jau pavisam drīz estrādē pulcētos tūkstošiem dziedātāju un vēl vairāk klausītāju no Latvijas un citām pasaules valstīm.”

 

Foto: Riga.lv

 

Skatītāju sēdvietas kopumā būs 30 515. Bet, ja noņem soliņus, tad skatītāju zona var uzņemt 70 000 cilvēku.

Vecā estrāde ir daļēji demontēta, daļēji atjaunota. No koka izgatavotas pagaidu tribīnes (īslaicīgai izmantošanai). Tribīnes tiks uzstādītas īpaši Dziesmu svētkiem un pēc tam tās tiks demontētas. Laukums pie skatuves tiks izklāts ar bruģi.

 

Foto: Riga.lv

 

 

Foto: Riga.lv

 

 

Foto: Riga.lv

 

Agrāk šis bija augstākais Lielās estrādes slīpuma punkts (fotogrāfijā), tagad tas ir divstāvu ēkas jumts, kas zem sevis slēpj veselu pazemes pilsētu, kas uzcelta ziemas laikā. “Lai veiktu darbus kvalitatīvi, mēs apsildījām ne tikai telpas (kas, starp citu, ir daļēji atklātas), bet arī zemi. Izmantojām īpašu segumu tehnoloģiju, ar kuru tika uzsildīta grunts. Šis objekts vispār atšķiras no citiem ar to, ka visas telpas ir ārā, nevis iekšā. Pat tualetes netiks apsildītas,” atzīmēja cits projekta arhitekts Austris Mailītis.

 

Foto: Riga.lv

 

 

Foto: Riga.lv

 

Viņš pastāstīja, ka iekštelpās veicamie darbi jau tuvojas noslēgumam: vietām atlicis ievilkt elektrību un uzstādīt apgaismojumu. Pirmie divi pazemes stāvi ir paredzēti tirdzniecībai un ēdināšanai. Nākamnedēļ tiks izsludināts konkurss tiem, kuri Dziesmu un deju svētku laikā vēlas tirgoties Lielajā estrādē. Būs aptuveni 150 ēdināšanas punktu.

 

Foto: Riga.lv

 

 

Foto: Riga.lv

 

Zemākā pazemes stāva slēgtās telpas aizņems tualešu bloks. Kā apliecina arhitekti, pēc sava izmēra šīs labierīcības varētu pretendēt uz Ginesa rekordu.

 

Foto: Riga.lv

 

Kā padalījās Austris Mailītis, projektēšanas laikā nācies mainīt risinājumu estrādes ieejai. 2007. gadā tika plānots, ka ieeja tribīnēs būs caur iekštelpām, kā stadionā. Bet tagad, veicot pārplānošanu, ir nolemts mainīt risinājumu un izveidot ieeju tribīnēs līdzīgu tai, kāda tā bijusi iepriekš – pa nogāzes ārpusi.

Bez kāpnēm uz nogāzes uzstādīts dekoratīvs režģis. Tas tiks aprīkots tā, lai uz tās nevarētu neatļauti uzkāpt.

 

Foto: Riga.lv

 

 

Foto: Riga.lv

 

Nonākt estrādē būs ērti arī personām ar kustību traucējumiem – viņiem tiks uzstādīti vairāki lifti, kā arī nozīmētas īpašas vietas skatītāju teritorijā.

 

Foto: Riga.lv

 

Šovasar, kā pastāstīja “Rīgas meži” vadītājs Aivars Tauriņš, estrādē noritēs divi pasākumi. No 30. jūnija līdz 8. jūlijam noritēs XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kuru laikā tiks uzstādītas skatītāju sēdvietas. Savukārt 17. augustā skatītāju zona būs bez soliņiem – grupas “Prāta Vētra” koncertā. Pēc tam estrāde līdz 2021. gada 4. maijam atkal tiks slēgta skatuves un citu telpu restaurācijai.

 

Foto: Riga.lv

 

Pirmajam pasākumam visas biļetes jau ir izpārdotas, bet varat pagūt tās iegādāties otrajam.

Ceturtdien, 12. aprīlī, XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XVI Deju svētku Rīgas domes rīcības komiteja kopā ar Izglītības, kultūras un sporta komitejas pārstāvjiem un svētku rīkotajiem iepazinās ar Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbiem.

Pagājušajā gadā 20. aprīlī uz Mežaparka Lielās estrādes skatuves tika parakstīts līgums par estrādes pārbūvi. Pirmās kārtas būvniecības darbus, kas paredz jauna skatītāju laukuma izbūvi pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic PS „LNK, RERE”.

Rīgas domes rīcības komiteja tika izveidota, lai nodrošinātu Rīgas kā stratēģiskā sadarbības partnera kvalitatīvu darbību XXVI Vispārējo latviešu dziesmu svētku un XVI Deju svētku sagatavošanas procesā.

 
 
Lasīts 5091 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 25 Aprīlis 2018 18:54

1 komentārs

 • Komentāra saite Dairis Piektdiena, 20 Aprīlis 2018 17:52 uzrakstīja Dairis

  Cerams, ka Dziesmu un Deju svētkos nebūsim vīlušies.

  Paziņot

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...