Pļaviņu novads – vieta, kur savu mūža rakstu ierakstīt

20 Oktobris 2019

 • Par Latvijas valsts karoga pacelšanu šī gada 25.martā

  Pļaviņu novada pašvaldības policija atgādina, ka pamatojoties uz „Latvijas valsts karoga likumu”, šī gada 25.martā (sestdiena) pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām jānovieto Latvijas valsts karogs sēru noformējumā.

  25.marts saskaņā ar likumu „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” ir Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena.

 • Aizvadīts tradicionālais Pļaviņu novada Slēpotaju kross

  Svētdien, 20. oktobrī, Pļaviņu novada sporta bāzē "Jankas - Jaujas" aizvadīts tradicionālais Pļaviņu novada Slēpotāju kross. Līdzās jau ierastajām distancēm, šogad Slēpotāju kross tika papildināts ar 500 m pirmsskolēnu distanci (bez laika kontroles), kurā jaunākais startējušais dalībnieks bija vien gadu vecs. Mazākie dalībnieki saņēma piemiņas medaļas.

 • Pļaviņu Mūzikas skolas audzēknei Amandai Rudzītei 1. vieta vokālās mākslas konkursā

  17. oktobrī Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolā notika IV Latgales un Sēlijas novadu mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkurss. Konkursa mērķis - sekmēt audzēkņu radošo un māksliniecisko izaugsmi, kā arī rosināt interesi un mīlestību par dzimto vietu un ainavu. Jau ceturto gadu šī ir laba iespēja veidot jaunus, radošus kontaktus, veicināt profesionālo izaugsmi un pieredzes apmaiņu, kā arī veicināt sadarbību starp Sēlijas, Latgales un Lietuvas novadu mūzikas un mākslas skolām.

 • Pļaviņu Biatlona karuseļa 2. kārtas (17. oktobra) rezultāti un kopvērtējums

  Noslēdzies pirmais Pļaviņu Biatlona karuselis! Lai tuvāk iepazītu biatlonu, aktīvi un veselīgi pavadītu rudens vakarus, divas  oktobra ceturtdienas (10. un 17. oktobrī), neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības visus interesentus aicinājām piedalīties pirmajā Pļaviņu Biatlona karuselī. Vakar, 17. oktobrī, norisinājās pasākuma 2. kārta. Paldies Pļaviņu Biatlona karuseļa dalībniekiem!

 • Šodien Pļaviņās festivāls “Muzicē bērni!”

  Kamermūzikas dienas Pļaviņās, kā jau ik gadu ierasts, turpinās ar kamermuzicēšanas festivālu reģiona mūzikas skolu audzēkņiem “Muzicē bērni!”.Festivāls tika izveidots, lai atbalstītu un attīstītu kamermuzicēšanas tradīcijas. Mūzikas skolā bērni apgūst instrumenta spēli individuālajās stundās, savukārt kamermuzicēšana pilnveido audzēkņu kolektīvās uzstāšanās prasmes un pieredzi.

 • Izsludināts ikgadējais pašvaldības finansēto projektu konkurss

  Lai atbalstītu sabiedriski nozīmīgu, oriģinālu un inovatīvu programmu, projektu un pasākumu īstenošanu Pļaviņu novadā, veicinātu iedzīvotāju aktivitāti un līdzdalību aktuālu novada problēmu risināšanā, sekmējot viņu dzīves kvalitātes uzlabošanos, veicinātu pašvaldības, nevalstisko organizāciju un iedzīvotāju sadarbību, Pļaviņu novada dome reizi gadā izsludina Pļaviņu novada pašvaldības finansēto projektu konkursu.

 • Norisinās pieteikšanās Pļaviņu novada Slēpotāju krosam

  Šī gada 20. oktobrī Pļaviņu novada sporta bāzē "Jankas - Jaujas" notiks tradīcijām bagātais Pļavinu novada Slēpotāju kross. Šogad pasākumu esam papildinājuši arī ar pirmsskolēnu distanci.

  Arī šogad gaidām dalībniekus gan no Pļavinu, gan tuvākiem un tālākiem novadiem!

  Pieteikšanās pasākumam elektroniski līdz 17. oktobra plkst. 24.00 šeit. Pasākumā dalība bez maksas.

 • Aizvadīta tikšanās ar rakstnieku Arno Jundzi

  11. oktobra pēcpusdienā bibliotēkas lasītāji pulcējās literārajā sarīkojumā “Latvija laikmetu griežos”, lai tiktos klātienes sarunā ar rakstnieku Arno Jundzi, kurš savos darbos dokumentējis Latvijas neseno vēsturi – 20. gadsimta deviņdesmitos gadus. Arno Jundze daudziem pazīstams kā kultūras žurnālists un publicists, arī Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs.

 • 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība aicina saņemt barikāžu dalībnieka statusu apliecinošās apliecības

  Pamatojoties uz likumu “Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu”* 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība aicina izņemt barikāžu dalībnieka statusu apliecinošās apliecības. 

 • Rudenīgie laika apstākļi daudzviet pasliktināja grants autoceļu un remontposmu stāvokli

  Stiprais lietus, kas daudzviet bija vērojams pagājušajā nedēļā un aizvadītajās brīvdienās, ir ietekmējis grants autoceļu, kā arī atsevišķu ceļu remontposmu tehnisko stāvokli.

Svētdiena, 15 Aprīlis 2018 21:04

Kā izskatās Mežaparka Lielā estrāde 68 dienas pirms atklāšanas?

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)
Kā izskatās Mežaparka Lielā estrāde 68 dienas pirms atklāšanas? Foto: Riga.lv

Pēc diviem mēnešiem, 18.jūnijā,  в 11:00 ekspluatācijā nodos Mežaparka Lielās estrādes jauno skatītāja lauku. Bet jau jūlijā cauri priedēm XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos skanēs pasākuma dalībnieku balsis un čabēs deju kurpes un svārki. Pasākums, kas veltīts Latvijas simtgadei, Rīgā noritēs no 30. jūnija līdz 8. jūlijam.


 

Skatītāju zonas izbūve lielākajā atklātajā mūzikas estrādē Rīgā – Mežaparka Lielajā estrādē -  tuvojas noslēgumam: no līguma summas, kas sastāda aptuveni 27 miljonus eiro bez PVN, ir apgūti jau 84%, bet ir paveikti 88% no visiem darbiem.

 “Ja rudenī mēs apsteidzām darba grafiku par diviem mēnešiem, tad tagad termiņos iekļaujamies precīzi. Jo daļu no veicamajiem darbiem ir nācies aizturēt sliktu laika apstākļu dēļ. Kopumā visu sarežģīja tas, ka apjomīgi darbi ir jāveic ļoti īsā termiņā (10 mēneši) un ļoti lielā atklātā teritorijā,” skaidroja projekta arhitekts Juris Poga.

 

Foto: Riga.lv

 

No lielajiem darbiem Estrādē ir atlikuši tikai teritorijas labiekārtošanas darbi. Uz jau noblietētiem celiņiem jāuzlej asfalts, jāuzstāda apmales, jāieklāj bruģis, jāpabeidz apzaļumošanas darbi. Tur, kur redzama melnzeme, tiks izklāts zālāja ruļļi. Uz zālāja tiks uzstādīti saliekamie skatītāju soliņi – 9 kravas automašīnas ar sēdekļiem jau ir ceļā uz Rīgu.

 

Foto: Riga.lv

 

 

Foto: Riga.lv

 

Pilnsabiedrības „LNK, RERE” projektu direktors Valdis Koks saka: „Ir palikuši nedaudz vairāk kā divi mēneši līdz mēs, būvnieki, būsim pabeiguši savu darbu šajā nozīmīgajā objektā. Ziemas periodā ir paveikts apjomīgs darbs, pateicoties inženieru komandai un vairāk nekā 100 strādniekiem ik dienu, lai jau pavisam drīz estrādē pulcētos tūkstošiem dziedātāju un vēl vairāk klausītāju no Latvijas un citām pasaules valstīm.”

 

Foto: Riga.lv

 

Skatītāju sēdvietas kopumā būs 30 515. Bet, ja noņem soliņus, tad skatītāju zona var uzņemt 70 000 cilvēku.

Vecā estrāde ir daļēji demontēta, daļēji atjaunota. No koka izgatavotas pagaidu tribīnes (īslaicīgai izmantošanai). Tribīnes tiks uzstādītas īpaši Dziesmu svētkiem un pēc tam tās tiks demontētas. Laukums pie skatuves tiks izklāts ar bruģi.

 

Foto: Riga.lv

 

 

Foto: Riga.lv

 

 

Foto: Riga.lv

 

Agrāk šis bija augstākais Lielās estrādes slīpuma punkts (fotogrāfijā), tagad tas ir divstāvu ēkas jumts, kas zem sevis slēpj veselu pazemes pilsētu, kas uzcelta ziemas laikā. “Lai veiktu darbus kvalitatīvi, mēs apsildījām ne tikai telpas (kas, starp citu, ir daļēji atklātas), bet arī zemi. Izmantojām īpašu segumu tehnoloģiju, ar kuru tika uzsildīta grunts. Šis objekts vispār atšķiras no citiem ar to, ka visas telpas ir ārā, nevis iekšā. Pat tualetes netiks apsildītas,” atzīmēja cits projekta arhitekts Austris Mailītis.

 

Foto: Riga.lv

 

 

Foto: Riga.lv

 

Viņš pastāstīja, ka iekštelpās veicamie darbi jau tuvojas noslēgumam: vietām atlicis ievilkt elektrību un uzstādīt apgaismojumu. Pirmie divi pazemes stāvi ir paredzēti tirdzniecībai un ēdināšanai. Nākamnedēļ tiks izsludināts konkurss tiem, kuri Dziesmu un deju svētku laikā vēlas tirgoties Lielajā estrādē. Būs aptuveni 150 ēdināšanas punktu.

 

Foto: Riga.lv

 

 

Foto: Riga.lv

 

Zemākā pazemes stāva slēgtās telpas aizņems tualešu bloks. Kā apliecina arhitekti, pēc sava izmēra šīs labierīcības varētu pretendēt uz Ginesa rekordu.

 

Foto: Riga.lv

 

Kā padalījās Austris Mailītis, projektēšanas laikā nācies mainīt risinājumu estrādes ieejai. 2007. gadā tika plānots, ka ieeja tribīnēs būs caur iekštelpām, kā stadionā. Bet tagad, veicot pārplānošanu, ir nolemts mainīt risinājumu un izveidot ieeju tribīnēs līdzīgu tai, kāda tā bijusi iepriekš – pa nogāzes ārpusi.

Bez kāpnēm uz nogāzes uzstādīts dekoratīvs režģis. Tas tiks aprīkots tā, lai uz tās nevarētu neatļauti uzkāpt.

 

Foto: Riga.lv

 

 

Foto: Riga.lv

 

Nonākt estrādē būs ērti arī personām ar kustību traucējumiem – viņiem tiks uzstādīti vairāki lifti, kā arī nozīmētas īpašas vietas skatītāju teritorijā.

 

Foto: Riga.lv

 

Šovasar, kā pastāstīja “Rīgas meži” vadītājs Aivars Tauriņš, estrādē noritēs divi pasākumi. No 30. jūnija līdz 8. jūlijam noritēs XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kuru laikā tiks uzstādītas skatītāju sēdvietas. Savukārt 17. augustā skatītāju zona būs bez soliņiem – grupas “Prāta Vētra” koncertā. Pēc tam estrāde līdz 2021. gada 4. maijam atkal tiks slēgta skatuves un citu telpu restaurācijai.

 

Foto: Riga.lv

 

Pirmajam pasākumam visas biļetes jau ir izpārdotas, bet varat pagūt tās iegādāties otrajam.

Ceturtdien, 12. aprīlī, XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XVI Deju svētku Rīgas domes rīcības komiteja kopā ar Izglītības, kultūras un sporta komitejas pārstāvjiem un svētku rīkotajiem iepazinās ar Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbiem.

Pagājušajā gadā 20. aprīlī uz Mežaparka Lielās estrādes skatuves tika parakstīts līgums par estrādes pārbūvi. Pirmās kārtas būvniecības darbus, kas paredz jauna skatītāju laukuma izbūvi pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic PS „LNK, RERE”.

Rīgas domes rīcības komiteja tika izveidota, lai nodrošinātu Rīgas kā stratēģiskā sadarbības partnera kvalitatīvu darbību XXVI Vispārējo latviešu dziesmu svētku un XVI Deju svētku sagatavošanas procesā.

 
 
Lasīts 4520 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 25 Aprīlis 2018 18:54

1 komentārs

 • Komentāra saite Dairis Piektdiena, 20 Aprīlis 2018 17:52 uzrakstīja Dairis

  Cerams, ka Dziesmu un Deju svētkos nebūsim vīlušies.

  Paziņot

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...