Pļaviņu novads – vieta, kur savu mūža rakstu ierakstīt

23 Augusts 2019

 • Par Latvijas valsts karoga pacelšanu šī gada 25.martā

  Pļaviņu novada pašvaldības policija atgādina, ka pamatojoties uz „Latvijas valsts karoga likumu”, šī gada 25.martā (sestdiena) pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām jānovieto Latvijas valsts karogs sēru noformējumā.

  25.marts saskaņā ar likumu „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” ir Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena.

 • Pļaviņu novada domes deputāta pilnvaras nolicis Andrejs Kačkāns (“Vidzemes partija”), deputāta amatā stājas Modrīte Bičevska

  Ceturtdien, 25. jūlijā, Pļaviņu novada domes sēdē pēc deputāta Andreja Kačkāna (“Vidzemes partija”) lūguma tika iekļauts un skatīts jautājums par deputāta pilnvaru izbeigšanu pirms termiņa, pamatojoties uz viņa iesniegumu. Andreja Kačkāna iesniegums par deputāta pilnvaru izbeigšanu pirms termiņa 25. jūlija domes sēdē tika izskatīts, Pļaviņu novada dome nolēma (lēmums Nr. 45, protokols Nr. 11) izbeigt Andreja Kačkāna Pļaviņu novada domes deputāta pilnvaras pirms termiņa. Lēmums stājās spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

 • No 1. septembra maršruta Rīga–Aizkraukle, Rīga–Madona–Gulbene un Aizkraukle–Gulbene reisi tiks pielāgoti vilciena reisiem

  Lai novērstu autobusu un vilcienu maršrutu dublēšanos un turpinātu veidot dzelzceļa pārvadājumus kā sabiedriskā transporta sistēmas mugurkaulu, no 2019. gada 1. septembra vairāki maršruta Nr. 7197 Rīga–Aizkraukle, Nr. 7630 Rīga–Madona–Gulbene un Nr. 7202 Aizkraukle–Gulbene reisi tiks pielāgoti vilciena reisiem.

 • Jau sestdien Pļaviņās notiks Pļaviņu Daugavas promenādes pusmaratons

  2019. gada 23. augustā aprit 30 gadi, kopš norisinājies “Baltijas ceļš”. Lai atzīmētu šo latviešu tautai tik nozīmīgo notikumu, kavētos atmiņās par tautas Varonību, apliecinātu tās esamību šodienā, būtu daļa no latviešu vienotā spēka, 24. augustā aicinām visus interesentus neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības  uz Pļaviņu Daugavas promenādes pusmaratonu!

 • Aicinām pieteikties nūjošanas semināram, kas notiks 23. augustā Pļaviņu novada kultūras centrā

  Gatavojoties Pļaviņu Daugavas promenādes pusmaratonam, aicinām piedalīties Latvijas Tautas Sporta asociācijas un Pļaviņu novada domes rīkotajā seminārā, kas notiks 23. augustā Pļaviņās, Daugavas ielā 49, Pļaviņu novada kultūras nama mazajā zālē. Aicinām iegūt savai veselībai tik svarīgo informāciju, kā pareizi iesildīties, atsildīties, par pareizu uzturu un daudzas tik nozīmīgas lietas Tev un Taviem tuviniekiem. 

 • Garantētās atlīdzības izmaksas AS "PNB Banka" klientiem tiks uzsāktas 22. augustā

  Finanšu un kapitāla tirgus komisija (turpmāk – FKTK) ir pieņēmusi lēmumu par garantēto atlīdzību izmaksu kārtību AS "PNB Banka" klientiem, sākot ar š. g. 22. augustu, uzticot garantēto atlīdzību izmaksu veikt AS "Citadele banka". Tādējādi garantēto atlīdzību izmaksas AS "PNB Banka" klientiem tiks uzsāktas piektajā darbadienā kopš noguldījumu nepieejamības iestāšanās, kuru FKTK konstatēja ar 15.08.2019. lēmumu.

 • Pļaviņu Daugavas promenādes pusmaratona laikā 24. augustā noteikti satiksmes ierobežojumi

  Pļaviņu novada dome šī gada 24. augustā Pļaviņās rīko Pļaviņu Daugavas promenādes pusmaratonu.

  Informējam, ka pasākuma laikā no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00 transportlīdzekļu satiksmei tiks slēgta Daugavas iela posmā no Daugavas-Raiņa ielas krustojama līdz Daugavas-Draudzības ielas krustojumam. Satiksme Pļaviņās tiks organizēta pa paralēli esošo Raiņa un Draudzības ielām. Lūdzam ievērot izvietotās ceļazīmes un satiksmes kustības regulētāju norādījumus!

 • Aizvadīta projekta “Daugavas upes baseina ekonomiskā potenciāla attīstības izpētei un veicināšanai “DaugavAbasMalas”” Pļaviņu novada fokusdiskusija

  2019. gadā sadarbības projekta “Daugavas upes baseina ekonomiskā potenciāla attīstības izpētei un veicināšanai “DaugavAbasMalas”” ietvaros norisinās Daugavas upes baseina ekonomiskā potenciāla attīstības izpētes pasākumi, kas, sadarbojoties pašvaldībām un vietējām rīcības grupām, ietver tematisko fokusa grupu diskusiju ciklu un uz to rezultātu pamata izstrādātu socioloģisko pētījumu.

 • Aicina apmeklēt “Magnetic Latvia” jauno Latvijas uzņēmēju produktu tirgu

  Ikviens no 30. augusta līdz 1. septembrim aicināts apmeklēt otro Magnetic Latvia Biznesa inkubatoru tirgu. 28 jaunie Latvijas uzņēmēji demonstrēs neparastas lietas aizraujošai ikdienai, kas top 15 biznesa inkubatoros visā Latvijā - no attīstoša koka rotaļu namiņa un ūsu vaska līdz telpu pieelpojuma noteicējam un ēdamiem sejas krēmiem.

 • Jauniešu iniciatīvu centrs "Ideja" aicina jauniešus uz "Satikšanos"

  Centrā iespējams radoši, sportiski un aktīvi pavadīt brīvo laiku, piedalīties dažādās aktivitātēs, nodarbībās, semināros, pasākumos, darbnīcās un projektos. Ikvienam novada jaunietim ir iespēja izrādīt iniciatīvu, izstāstīt savu ideju un to realizēt, veikt brīvprātīgo darbu novadā, kā arī doties uz valsts, reģiona vai novada mēroga apmācībām, semināriem un konferencēm.

Svētdiena, 11 Marts 2018 12:20

Apsveikuma pantiņi Pūpolsvētdienai - 2018

Vērtēt šo objektu
(0 balsis)
Apsveikuma pantiņi Pūpolsvētdienai - 2018 Attēls:pixabay.com

Svētku noskaņai pievienojām dažus pantiņus Pūpolsvētdienai.

Pūpola maigumā izplaucēt dienu ,
Aizņemt no saulītes gaismiņu vienu .
Ielikt to sirdī un izbaudīt dienu ,
Kurā nav sāpju ,
Kurā nav naida .
Izbaudīt dienu kā pūpolam maigam ,
Izbaudīt dienu ,
Lai atplauksti laimē.
Pūpola maigumā ,
Pūpola laimē.
Saulīte balta , kad skatās Tev vaigā...
(Inese Tora)


Šorīt jāceļas man agri,
Pūpolsvētdiena jau klāt.
Tevi mīļi un sirsnīgi
Jānoper ir, vecomāt.


Kad pūpols acis bola,
Kā skumja, balta ola,
Tad zaķis nāk ar otu,
Lai olas nokrāsotu.

Tam varavīksnes krāsas,
Viņš krāso baltas māsas.
Un smaida baltā ola,
To zaķis krāsot sola.


Šajā rītā gulēt grēks,
Mežā jāmeklē ir spēks.
Pūpoliņos spēku rodi,
Noper tos, ko neatrodi.
Tad pēc nedēļas kā sauktas,
Olas krāsainas - būs jauktas!


Zaķim šodien botas kājās,
Iegriežas viņš visās mājās.
Dala pūpolus un olas,
Lai ir galvā labas domas.


Saules staru zeltainās rīkstes
Palu steidzīgos ūdeņus per,
Krastos pūpolu mākoņi mīksti
Dzelmē savus atspulgus ber.


Mīksts un apaļš šis tik smaida.
Pūpolītis svētkus gaida.
Kadiķītis blakus smej,
Saule pāri starus lej.


Jau pūpoli mežu ielokā zied,
Un vizbulītes ēnā smaida.
Ik lapiņa saulei dziesmiņu dzied,
Un siltus sveicienus Tev sūta.

 

Pūpolsvētdienas apsveikuma pantiņi no www.Sveic.lv

Lasīts 7409 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 21 Marts 2018 20:50
Aktualitātes.lv

info@aktualitates.lv

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...