Pļaviņu novads – vieta, kur savu mūža rakstu ierakstīt

 • Par Latvijas valsts karoga pacelšanu šī gada 25.martā

  Pļaviņu novada pašvaldības policija atgādina, ka pamatojoties uz „Latvijas valsts karoga likumu”, šī gada 25.martā (sestdiena) pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām jānovieto Latvijas valsts karogs sēru noformējumā.

  25.marts saskaņā ar likumu „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” ir Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena.

 • Aiviekstes pagastā Līgo vakarā nosaka labākās siera sējējas

  Otro gadu biedrība „Pļaviņu pļāvēji” rīkoja siera degustāciju, kas notika senioru biedrības „Ābeļziedi” Līgo pasākuma ietvaros.

  Prieks, ka joprojām mūsu novadā ir siera sējējas, kuras sien ļoti garšīgus sierus ikdienā un svētkos. Kas gan ir Jāņi bez siera?! Iesniegtie sieri tika vērtēti divās nominācijās – Jāņu siers un citi sieri. Vērtētāji bija paši līgotāji.

   Nominācija „Jāņu siers” apbalvotas:

 • Ielīgošana sākumskolas vecuma bērnu rotaļu un attīstības centrā „Pepija”

   

  Līgotāji, līgotāji, līgo, līgo!
  Nav vairs tālu Jāņa diena: līgo, līgo!
  Šī dieniņa, rītdieniņa, līgo, līgo!
  Parīt pate Jāņa diena, līgo, līgo!

   

  Daba ap saulgriežu laiku ir pilnā plaukumā un saule savu enerģiju dāvā visdāsnāk. Svinot Līgo svētkus, Jāņus jeb Zāļu vakaru, vislielākā nozīme ir saglabāt mūsu senču senās tradīcijas, jo šīs maģiskās nakts iespaidā var piepildīties burvestība, noslēpumi un mīlestības apliecinājumi, kuri ikvienu var labvēlīgi ietekmēt visu nākamo gadu.

 • Deju grupa “CRYSTAL” sezonas noslēgumā gūst godalgotas vietas

  Deju grupa “CRYSTAL” sezonas noslēgumā gūst godalgotas vietas

  Mūsdienu deju grupa “CRYSTAL” 20. jūnijā startēja Starptautiskajā deju konkursā “GRAND JETE”, kurš norisinājās hotel “Lielupe”, Jūrmalā.

  Grupas dejotāji no sava repertuāra parādīja “Street dance” deju stilu ar deju FUNK YOUR DADDY!”, un meiteņu trio (Keita, Annija un Sabīne) „CRYSTAL RAIN” ar savu autordarbu - dejas horeogrāfiju dejā “WITH YOU”.

 • SIA "Pļaviņu komunālie pakalpojumi" izvietojuši 14 konteinerus stikla pudelēm un burkām

   

  Pļaviņu novadā izvietoti 14 konteineri stikla pudelēm un burkām

  Vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide” šogad uzsākusi iniciatīvu, kuras ietvaros ikvienai Latvijas pašvaldībai ir iespēja pieteikties konteineriem stikla nošķirošanai. Šobrīd jau 19 pašvaldības ir saņēmušas konteinerus un viena no tām ir Pļaviņu novada pašvaldība, kas izvietojusi 14 konteinerus stiklam.  

 • Uzaicinājums pieteikties viesģimenēm ārvalstu skolēniem

  Bezpeļņas brīvprātīgo organizācija ""AFS Latvija" Starpkultūru programmas" piedāvā uzņemt savā reģionā un skolā ārvalstu viesskolēnus.

 • Folkloras kopa "Āre" piedalās folkloras festivālā "Baltica 2018"
     Latvijas valsts simtgades svinību laikā folkloras festivāls "Baltica" atzīmē 30. dzimšanas dienas gadu. Tieši pirms 30 gadiem "Baltica" kļuva par pirmo cīruli, kas Latvijā ieskandināja atmodu un sākās dziesmotā revolūcija Baltijā, kas atnesa brīvību un neatkarību.
 • Folkloras kopa "Āre" piedalās folkloras festivālā "Baltica"

  Latvijas valsts simtgades svinību laikā folkloras festivāls "Baltica" atzīmē 30. dzimšanas dienas gadu. Tieši pirms 30 gadiem "Baltica" kļuva par pirmo cīruli, kas Latvijā ieskandināja atmodu un sākās dziesmotā revolūcija Baltijā, kas atnesa brīvību un neatkarību.

 • Pašvaldības Latvijai simtgadē dāvina īpaši apgleznotu ģērboņu sienu

  26. jūnijā plkst.13 pie ēkas Torņa ielā 4 notiks dekoratīvās sienas „Latvijas pilsētas un novadi valsts simtgadei” atklāšana. Siena ir visu Latvijas pašvaldību, arī Pļaviņu novada, dāvinājums valsts nozīmīgajā jubilejā.

  Panno (apgleznotā siena) ar Latvijas pilsētu un novadu ģerboņiem tapis pēc Rīgas domes un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) iniciatīvas un to apgleznojis starptautiski pazīstamais latviešu mākslinieks Leonards Laganovskis.

 • Kur svinēt Līgo svētkus Pļaviņu novadā?

  Vasaras Saulgriežiem veltīti pasākumi Pļaviņu novadā sāksies jau 22. jūnijā, kad uz Saulgriežu gadatirgu aicina Pļaviņu Zaļais tirgus. Jau no plkst. 9.00 šeit tirgosies rūpniecības preču tirgotāju, kuriem plkst. 16.00 pievienosies amatnieki, mājražotāji un stādu audzētāji. Jāņu ielīgošana tirgus laikā notiks kopā ar Pļaviņu novada kultūras centra pašdarbības kolektīvu dalībniekiem. Būs arī radošās darbnīcas.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...