Pļaviņu novads – vieta, kur savu mūža rakstu ierakstīt

 • Par Latvijas valsts karoga pacelšanu šī gada 25.martā

  Pļaviņu novada pašvaldības policija atgādina, ka pamatojoties uz „Latvijas valsts karoga likumu”, šī gada 25.martā (sestdiena) pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām jānovieto Latvijas valsts karogs sēru noformējumā.

  25.marts saskaņā ar likumu „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” ir Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena.

 • Dodas pieredzes braucienā uz bibliotēkām

  2018. gadā, gatavojoties atzīmēt Latvijas valsts 100 gadu jubileju, ir lieliska iespēja ieskatīties tās vēsturiskajās vietās. Šādā izglītojošā ekskursijā uz četrām Vidzemes bibliotēkām un diviem kultūrvēsturiskajiem objektiem devās Pļaviņu novada bibliotēku darbinieki un lasītāji.

 • Vēl var pieteikties Dambja skrējienam

  18. augustā notiks ikgadējais Dambja skrējiens pa pilsētas aizsargdambi 1,9 km distancē no Pļaviņu novada sociālā dienesta līdz Atvaru ielai.

  STARTS: plkst. 11.00 pie Pļaviņu novada sociālā dienesta Daugavas ielā 4 sāks startēt jaunāko grupu dalībnieki numuru secībā ik pa 30 sek.

  SACENSĪBU CENTRS: Sporta zālē Daugavas ielā 50, Pļaviņās

  PIETEIKŠANĀS: iepriekšējā pieteikšanās mājas lapā www.jaujas.lv no 13.08.2018

  DISTANCE: 1,9 km (no Pļaviņu novada sociālā dienesta pa dambi līdz Atvaru ielai)

  VECUMA GRUPAS:

 • LVC: valsts pārziņā esošajiem tiltiem katru gadu tiek veiktas inspekcijas, reizi piecos gados – padziļināta pārbaude

  Valsts pārziņā ir 969 tilti*, to skaitā arī satiksmes pārvadi un caurtekas, tiltu uzraudzībai tiek pievērsta pastiprināta uzmanība. Patlaban neviens no valsts pārziņā esošajiem tiltiem nav slēgts satiksmei, to nestspēja ir pietiekoša. 51 tiltam ir ieviesti satiksmes ierobežojumi, pārsvarā tie ir gabarītu ierobežojumi – masas, platuma, u.c.

 • Sabiedrības informēšanas kampaņā “Pārgalvis=Bezgalvis” pievērš uzmanību smagajām sekām, kas cilvēkiem rodas, pārgalvīgi lecot ūdenī,

  Mugurkauls ir nozīmīga skeleta sastāvdaļa ar sarežģītu uzbūvi, tā traumas ir smagas un komplicētas, kas var novest pie ķermeņa paralīzes. Vasarā viens no biežākajiem mugurkaula kakla daļas traumas iemesliem ir lēkšana uz galvas ūdenī. Lai arī sabiedrības uzmanība tiek regulāri pievērsta šai bīstamajai izklaidei, cietušo skaits, kuri pēc pārgalvīga lēciena uz galvas kādā ūdenstilpnē nonāk ratiņkrēslā, būtiski nesamazinās, norāda traumatologs, ortopēds un mugurkaula ķirurgs Kalvis Briuks.

 • Atrodi savu vakanci akcijā „Brīvprātīgais uz 1 dienu”!

  Strauji tuvojās biedrības „Jēkabpils NVO resursu centrs” brīvprātīgā darba akcija „Brīvprātīgais uz 1 dienu”, kas notiek jau ceturto gadu un šoreiz tiek rīkota no 20. līdz 24. augustam. Nenokavē un piesakies jau šodien www.brivpratigie.lv!

 • Sākas trešā pieteikšanās ES fondu mācībām pieaugušajiem 11 nozarēs

  Trešdien, 15. augustā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) uzsāk trešo pieteikšanās kārtu Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Tajā ikviens strādājošais un pašnodarbinātais no 25 gadu vecuma var pieteikties mācībām 11 tautsaimniecības nozarēs, līdz 17. septembrim iesniedzot pieteikumu kādā no 70 izglītības iestādēm visā Latvijā.

  Iespējas izmato jau vairāk nekā 8000 nodarbināto

 • Atklāj sporta un atpūtas nometni bērniem "Sveiks un vesels Pļaviņu novadā". Dienasgrāmata (1. - 6. diena)

  Vasaras sporta un atpūtas nometne projekta „Veselīga dzīvesveida pasākumi Pļaviņu novadā” ietvaros 10.08.-16.08.2018.

  1. DIENA

  Saule joprojām dāsni dāvā savu siltumu, un saules atspulgs redzams bērnu sejās, kas pulcējas Pļaviņās, Daugavas ielā 50, lai piedalītos vasaras sporta un atpūtas diennakts nometnē, kas tiek organizēta projekta „Veselīga dzīvesveida pasākumi Pļaviņu novadā” ietvaros.

 • Atjaunoti informatīvie stendi pie plosta modeļa un Bārukalna kapos

  Šī gada augustā Pļaviņu novada Tūrisma informācijas centrs, sadarbojoties ar biedrības „Kopsolis” pārstāvi un vēsturnieci Ivetu Krastiņu,  ir veicis informatīvo stendu Bārukalna kapos un „Daugavas plosts” atjaunošanu. Bārukalna kapu stends ir ne tikai atjaunots, bet arī papildināts ar jaunu, aktualizētu informāciju.

 • PII „Zīļuks” iesaistās „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā” un iemēģina jauno skatuvi

  14. augusta rītā PII “Zīļuks” audzēkņi un darbinieki pulcējās bērnudārza āra rotaļu laukumā pie jaunās skatuves uz kārtējās lasīšanas veicināšas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" vecumgrupas ”5+”  grāmatas kopā lasīšanu un skatīšanu. Šoreiz tika lasīta grāmata “Kā vilku piemin, tā vilks klāt”. Bērni kopā ar vadītāju Maiju, audzinātājām Aiju un Ivetu dzīvoja līdzi pasaku varoņiem, kurus mēģināja iedzīvināt Vietalvas E. Prūsas bibliotēkas vadītājs Jānis. Bērni izteica savu viedokli par pasakas galveno varoni un vērtējumu par grāmatu.  

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...