Ziņu RSS

03 Aprīlis 2020

Apraksts
 • VUGD aicina bērnus piedalīties konkursā “Mans brīvais laiks – saturīgi pavadīts laiks!”

  No 2. līdz 13. aprīlim norisināsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) organizētais konkurss “Mans brīvais laiks – saturīgi pavadīts laiks!”, kura galvenais mērķis ir papildināt bērnu zināšanas par ugunsdrošību un rīcību ārkārtas gadījumos.

 • Zemessardzes 3. Latgales brigāde sniedz atbalstu Valsts robežsardzei Covid-19 izplatības ierobežošanā arī Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas uzraudzībā

  Sākot no 3. aprīļa Zemessardzes 3. Latgales brigāde, ik diennakti nodrošinot 20 karavīrus un zemessargus, sniegs atbalstu Valsts robežsardzei arī Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas uzraudzībā, lai nodrošinātu Covid-19 ierobežošanas pasākumu ievērošanu.

 • Ārkārtējās situācijas laikā durvis ver jauns lauksaimniecības tehnikas rezerves daļu veikals

  Neskatoties uz ārkārtējo situāciju valstī, lauksaimniekiem tuvojas lielo darbu starta laiks. Tagad ir īstais brīdis pārbaudīt ziemas laikā neizmantotās lauksaimniecības tehnikas stāvokli, lai to savestu tehniskā kārtībā un varētu droši uzsākt pavasara darbus.

 • IZM izveido izglītojošu TV kanālu “TAVA KLASE”

  Lai veicinātu attālināto mācību pieejamību, kvalitatīva satura apgūšanu un sniegtu lielāku atbalstu vecākiem, īpaši sākumskolas posmā, valdība šodien, 2020. gada 31. martā, atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iniciatīvu par jauna izglītojoša TV kanāla “TAVA KLASE’’ izveidi. Plānots, ka 6.aprīļa līdz 29.maijam darbadienās no plkst. 9.00 līdz 13.40 kanālā “ReTV” tiks pārraidītas mācību stundas 1.-4.klašu skolēniem, bet kanālā “Sportacentrs.com TV” no plkst. 9.00 līdz 16.40 - mācību stundas 5., 6., kā arī 9. un 12.klašu skolēniem.

 • Piešķirts finansējums projekta “Zivju resursu pavairošana Daugavas upes baseinā Līvānu pilsētas robežās” realizācijai

  Arī šogad notiks zivju resursu pavairošana, jo Zivju fonda padome ir apstiprinājusi Līvānu novada domes iesniegto projekta iesniegumu “Zivju resursu pavairošana Daugavas upes baseinā Līvānu pilsētas robežās”. Daugavas upes baseinā tiks ielaisti 4590 līdaku mazuļi, sadarbojoties ar SIA “Rūjas zivju audzētava”. Projekta īstenošanai jānoslēdzas līdz 2020.gada 31.oktobrim.

 • GASO darbs ārkārtējas situācijas valstī laikā

  Vēloties pasargāt gan uzņēmuma klientus, gan darbiniekus, akciju sabiedrība “Gaso” (dabasgāzes sadales sistēmas operators) uz nenoteiktu laiku pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē gan Rīgā, gan reģionos. Ierastajā režīmā ar klientiem strādā tikai GASO Avārijas dienests (tālrunis 114).

 • Informācija klientiem par LLKC darbību COVID-19 laikā

  Arī Latvijas Lauku konusltāciju un izglītības centrs (LLKC) seko visiem Latvijas valdības rīkojumiem saistībā ar Covid-19 izplatību, tādēļ vēlamies Jūs informēt, kā pašlaik veidojam sadarbību ar klientiem.

 • Par situāciju tūrisma nozarē Latgales reģionā

  Kopš 2020. gada 12. marta Latvijā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, kas ir ietekmējis daudzu nozaru darbību, bet pirmie, kas cietuši visvairāk, ir tūrisma un izklaides pakalpojumu sniedzēji. Biedrība “Latgales reģiona Tūrisma asociācija “Ezerzeme”” ir veikusi tūrisma nozares pārstāvēto uzņēmumu aptauju, lai apzinātu situāciju Latgalē un ievāktos datus un uzņēmēju ieteikumus situācijas risināšanai nosūtītu tālāk Ekonomikas ministrijai.

 • Līvānu novads gatavs cīņai ar krīzes radītajām grūtībām

  Austra Kalmiņa intervija ar Līvānu novada domes priekšsēdētāju Andri Vaivodu publicēta laikrakstā “Latgales Laiks” 2020.gada 31.martā Nr.26 (3053).

 • Līvānu slimnīcas rentgena kabineta darba laiks aprīlī

  SIA "Līvānu slimnīca" informē par rentgena kabineta darba laiku šī gada aprīlī. Turpmākajos mēnešos iespējamas izmaiņas. Lūdzam pirms pakalpojuma saņemšanas pārliecināties par pakalpojuma pieejamību, zvanot uz slimnīcas reģistratūru 65307602 un sekot līdzi aktuālajai informācijai www.livani.lv. Līvānu slimnīca turpina sniegt pakalpojumus tikai akūtiem pacientiem, lūgums ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu. Atvainojamies par neērtībām. Rentgena kabineta darba laiks...

Sestdiena, 08 Decembris 2012 11:21

Likteņa pirksts. Šis 76 gadus vecā vīra stāsts ir neparasts.

Uzrakstīja
Likteņa pirksts. Šis 76 gadus vecā vīra stāsts ir neparasts. Attēls:pixabay.com

Šis  76 gadus vecā vīra stāsts ir neparasts, mūsu sabiedrībā jau parasti tā nenotiek, bet tomēr....

     Par cik es nekāds zemes kopējs vairs nebūšu, bērniem un mazbērniem dzīve lauku saimniecībā neinteresē nemaz, ieliku avīzē sludinājumu: „Pārdodu zemi ar mežu...”   Kādreiz tā zeme un tas mežs piederēja manam vectēvam. Viņam to piešķīra Pirmās Latvijas valdība kā Brīvības cīņu dalībniekam, Lāčplēša ordeņa kavalierim. Krievu laikā mums to atņēma un to apsaimniekoja kolhozs. Otrās Latvijas valdība atkal atdeva visus 27 ha un par īpašnieku kļuvu es. Ģimenes sapulce nolēma, jāpārdod. Pensija jau man arī – tikai 150 Ls (krievu gadi neskaitās, bet šīs Latvijas pirmajos gados neesot strādājis algotu darbu.)- sieva laikam 1998. gadā iemaksāja kaut kādus nodokļus bez strādāšanas, tagad saņem par pieciem latiem vairāk par mani. Jā – būtu es toreiz zinājis, ka var dabūt lielu pensiju, pats par sevi iemaksājot nodokļus.

      Otrajā vai trešajā dienā atbrauca trīs vīri, visu apskatīja, ko vajadzēja – izmērīja, izskaitļoja, izcenoja – nemaz nebiju gaidījis, ka kopējā summa varētu sanākt tik liela – pietiks gan mājas remontam, gan mazbērniem pa drusciņai, gan vecumdienām paliks. Tika noteikta diena, laiks un vieta, kur man jāierodās Liepājā, ar zemes grāmatu un personu apliecinošiem dokumentiem. Pēc mana lūguma 500Ls man izmaksāja tūlīt, pārējais tiks pārskaitīts uz mana konta 2 nedēļu laikā.
     Un tagad pats interesantākais. Mans autobuss uz Durbes pusi atiet apmēram 14.00. Tramvajs mani atveda pie autoostas kādu stundu pirms atiešanas. Kā jau godīgs pasažieris nopirku biļeti ar 11. sēdvietu un iegāju blakus kafejnīcā, jeb automātu zālē ar romantisku nosaukumu „Ceļavējš”. Pasūtīju 200 gr šnabi, desu maizītes, kafiju, laikam arī pudeli alus priekš ceļa. Pulkstenis pie sienas rādīja 13.30. Dikti jau gribējās vēlreiz apskatīt noslēgto līgumu, tamdēļ izņēmu savu krietni vien apbružāto maku no kabatas un turpat uz galda papētīju līgumu un diezgan pabiezo naudas paciņu. Pie spēļu automātiem kaut kādi jaunieši diezgan skaļi uzvedās, pie blakus galdiņa pārītis runāja par mīlestību, fonā skanēja klusa mūzika ...
     Kad šņabis un kafija bija izdzerti, paskatījos atkal uz pulksteni – 13.30, bet mans rokas pulkstenis rādīja, ka mans autobuss jau kādas pāris minūtes brauc. Protams, paķēru savu virsjaku, somu un joņoju uz autobusu – paspēju, lai gan viens no pēdējiem. No Liepājas jau bijām izbraukuši, kad sāku meklēt savu maku – protams viņa nebija. Šoferis mani izlaida Grobiņas pieturā. Pārgāju pār ielu, lai sagaidītu, kas varētu aizvest mani atpakaļ uz Liepāju. Laikam atkal liktenis, brauca mans kaimiņš, tas mani paķēra, pa ceļam izstāstīju, kas par lietu. Nemāku tagad pateikt, cik es ilgi biju prom – varbūt stundu, varbūt drusku mazāk. Ar drebošu sirdi un rokām atvēru kafejnīcas durvis un – Dievs tomēr ir pasaulē – mans apbružātais maks tīri cēli stāvēja uz galda blakus izdzertā šņabja glāzei un tukšam desu maizīšu šķīvim. Pēc viņa „uzpampuma” varēja spriest – nauda arī ir vietā. Ir taču vēl mūsu pusē godīgi cilvēki – pat vecu, uz galda pamestu maku ar manu četru mēnešu pensiju pašam klāt neesot nepaņem.

Tikai manai večiņai gan nesakiet, tad jau man šņabīti neļaus nekad.

Lasīts 7050 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 29 Marts 2018 22:25
Vairāk šajā kategorijā: « Toms un Džerijs Intervija ar omīti »

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...