Ceturtdiena, 06 Februāris 2014 21:28

Limbažu Dienas centrā atzīmē Sveču dienu un mēnesi

Uzrakstīja
Vērtēt šo objektu
(1 Balsot)

Pirmdien Limbažu Dienas centrā notika Sveču dienai un Sveču mēnesim februārim veltīts muzikāls un dzejisks pasākums Lai sirdis kā svecītes liesmiņas deg… 

Radošo draugu kopas Mēnesnīca dalībnieces Astra Tomsone, Lidija Bērze, Rasma Lāce un Maija Ozoliņa klātesošos iepazīstināja ar Sveču dienas (to atzīmējām 2. februārī) ticējumiem, pēc kuriem varējām prognozēt laiku turpmākajam gadam. Ja Sveču dienā silts laiks, gaidāms agrs pavasaris. Jāteic, svētdiena bija siltāka nekā iepriekšējā nedēļa, tādēļ cerams, ziema šogad neievilksies. Ja šī diena apmākusies un snieg sniegs, tad bites spietos un tām būs daudz medus. Izrādās, šajā dienā nedrīkstējām matus sukāt, pretējā gadījumā tie kļūs sveķaini. Šajā dienā vajag sniegam snigt un arī saulei spīdēt, ja tikai saule spīd, vasarā gaidāms daudz ugunsgrēku. Domājams, siena laiks mums būs labs, jo Sveču dienā saule nemaz nebija manāma. Savukārt tiem, kuru govis vasarās apsēduši dunduri, Sveču dienā jāberž lopiņi ar sniegu. Ielāgosim to nākamajam gadam! Par laimi, plūdi pavasarī nav gaidāmi, jo Sveču dienā ceļi nebija aizputināti. Radošās dāmas arī lasīja Sveču dienas tematikai veltītu A. Tomsones, L. Bērzes un Kornēlijas Apšukrūmas dzejoļus. 

 

Pasākuma otrajai daļai Limbažu Galvenās bibliotēkas (LGB) klientu apkalpošanas centra galvenā bibliogrāfe Inta Sokolovska un bibliotēku informācijas speciāliste, tāpat literāro pasākumu organizatore Zeltīte Millere bija izveidojušas nelielu izstādi Gadskārtu grāmatas pārlapojot. Tajā interesenti varēja aplūkot un pašķirstīt LGB krājumos esošās grāmatas, kurās rodama informācija ne tikai par Sveču dienu un Sveču mēnesi, bet arī par latviešu atzīmējamām gadskārtām un parašām vispār. I. Sokolovska sniedza arī nelielu konspektu par to, kas šajās grāmatās rakstīts par 2. februārī atzīmējamo dienu. Notikuma muzikālās noskaņas veidotāja, mūziķe Anita Ozola mudināja visus vienoties lustīgas dziesmas Vai tā mana vaina bija? izpildīšanā. Kā nekā šajā dienā mūsu senči priecājušies un dziedājuši, lai būtu labs gads.

Sveču dienas svinēšana nebūtu iedomājama bez svecēm. Par tām bija parūpējies limbažnieks Edgars Zeidmanis, kurš aplūkošanai bija atvedis paša gatavotās dabīgā vaska sveces. Tīkotāji tās varēja arī iegādāties. 

Lasīts 4695 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 06 Februāris 2014 21:42

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...