Sākumlapa

03 Aprīlis 2020

Sākumlapa
 • Izveido izglītojošu TV kanālu “TAVA KLASE”

  Lai veicinātu attālināto mācību pieejamību, kvalitatīva satura apgūšanu un sniegtu lielāku atbalstu vecākiem, īpaši sākumskolas posmā, valdība 31. martā, atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iniciatīvu par jauna izglītojoša TV kanāla “TAVA KLASE’’ izveidi.

 • Iecavas novadā atkal deg kūla!

  Laika posmā no1.aprīļa plkst. 6.30 līdz 2.aprīļa plkst. 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 10 izsaukumus, no tiem septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

 • Lauksaimniecībā trūkst darbinieku – saimniecības aicina darbā!

  Ārkārtējās situācijas laikā, kad saslimšanas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumu dēļ daļa cilvēku uz laiku ir zaudējusi darbu, Zemkopības ministrija aicina izmantot iespēju rast darbu lauku saimniecībās un uzņēmumos.

 • Individuālie Endomondo izaicinājumi #PALIECKĀJĀS

  Šie ir ārkārtas situācijas risinājumi, lai stiprinātu cilvēku veselību - gan fizisko, gan mentālo.

 • Notikusi attālinātā domes sēde

  31.martā notika attālinātā domes sēde. Deputāti videokonferencē strādāja pilnā sastāvā, darba kārtībā bija 15 jautājumi.

 • Dažādu profesiju pārstāvju vidū meklē 100 jaunus skolotājus

  Dažādu profesionālo jomu pārstāvji tiek aicināti kļūt par skolotājiem unikālā izglītības projektā “Mācītspēks”, ko Izglītības un zinātnes ministrijas vadībā īsteno Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte un Daugavpils Universitāte sadarbībā ar nodibinājumu Iespējamā misija.

 • Pārcelti 2020. gada nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņi (papildināts)

  31.martā, Iecavas novada dome pieņēma lēmumu, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, pārcelt 2020. gada nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) 1. un 2. ceturkšņa maksājuma termiņus  - no 31.marta uz 17.augustu un no 15. maija uz 17.augustu.

 • Apkure darbosies testa režīmā (labots un papildināts)

  No  27. marta pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» daudzdzīvokļu māju siltummezglos, kur tas tehniski ir iespējams, testa režīmā uzstāda automātisko siltumenerģijas padevi dzīvokļiem. Paredzams, ka siltumenerģijas padeve daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem atslēgsies, kad āra gaisa temperatūra būs virs +12 grādiem, bet atkal ieslēgsies, kad āra gaisa temperatūra noslīdēs zem +9 grādiem.

   

 • Atbrīvo kravas automašīnā iespiestu cilvēku

  Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus, no tiem 12 uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

 • Covid-19: Svarīga informācija daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem un apsaimniekotājiem

  Ministru kabinets 2020. gada 29. marta ārkārtas sēdē apstiprināja izmaiņas Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojumā Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” nolūkā nodrošināt lielāku cilvēku fizisko distancēšanos un nosakot, ka personām ir jāievēro fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi kā publiskās iekštelpās un publiskās ārtelpās, tā arī koplietošanas telpās.

Sestdiena, 08 Decembris 2012 11:21

Likteņa pirksts. Šis 76 gadus vecā vīra stāsts ir neparasts.

Uzrakstīja
Likteņa pirksts. Šis 76 gadus vecā vīra stāsts ir neparasts. Attēls:pixabay.com

Šis  76 gadus vecā vīra stāsts ir neparasts, mūsu sabiedrībā jau parasti tā nenotiek, bet tomēr....

     Par cik es nekāds zemes kopējs vairs nebūšu, bērniem un mazbērniem dzīve lauku saimniecībā neinteresē nemaz, ieliku avīzē sludinājumu: „Pārdodu zemi ar mežu...”   Kādreiz tā zeme un tas mežs piederēja manam vectēvam. Viņam to piešķīra Pirmās Latvijas valdība kā Brīvības cīņu dalībniekam, Lāčplēša ordeņa kavalierim. Krievu laikā mums to atņēma un to apsaimniekoja kolhozs. Otrās Latvijas valdība atkal atdeva visus 27 ha un par īpašnieku kļuvu es. Ģimenes sapulce nolēma, jāpārdod. Pensija jau man arī – tikai 150 Ls (krievu gadi neskaitās, bet šīs Latvijas pirmajos gados neesot strādājis algotu darbu.)- sieva laikam 1998. gadā iemaksāja kaut kādus nodokļus bez strādāšanas, tagad saņem par pieciem latiem vairāk par mani. Jā – būtu es toreiz zinājis, ka var dabūt lielu pensiju, pats par sevi iemaksājot nodokļus.

      Otrajā vai trešajā dienā atbrauca trīs vīri, visu apskatīja, ko vajadzēja – izmērīja, izskaitļoja, izcenoja – nemaz nebiju gaidījis, ka kopējā summa varētu sanākt tik liela – pietiks gan mājas remontam, gan mazbērniem pa drusciņai, gan vecumdienām paliks. Tika noteikta diena, laiks un vieta, kur man jāierodās Liepājā, ar zemes grāmatu un personu apliecinošiem dokumentiem. Pēc mana lūguma 500Ls man izmaksāja tūlīt, pārējais tiks pārskaitīts uz mana konta 2 nedēļu laikā.
     Un tagad pats interesantākais. Mans autobuss uz Durbes pusi atiet apmēram 14.00. Tramvajs mani atveda pie autoostas kādu stundu pirms atiešanas. Kā jau godīgs pasažieris nopirku biļeti ar 11. sēdvietu un iegāju blakus kafejnīcā, jeb automātu zālē ar romantisku nosaukumu „Ceļavējš”. Pasūtīju 200 gr šnabi, desu maizītes, kafiju, laikam arī pudeli alus priekš ceļa. Pulkstenis pie sienas rādīja 13.30. Dikti jau gribējās vēlreiz apskatīt noslēgto līgumu, tamdēļ izņēmu savu krietni vien apbružāto maku no kabatas un turpat uz galda papētīju līgumu un diezgan pabiezo naudas paciņu. Pie spēļu automātiem kaut kādi jaunieši diezgan skaļi uzvedās, pie blakus galdiņa pārītis runāja par mīlestību, fonā skanēja klusa mūzika ...
     Kad šņabis un kafija bija izdzerti, paskatījos atkal uz pulksteni – 13.30, bet mans rokas pulkstenis rādīja, ka mans autobuss jau kādas pāris minūtes brauc. Protams, paķēru savu virsjaku, somu un joņoju uz autobusu – paspēju, lai gan viens no pēdējiem. No Liepājas jau bijām izbraukuši, kad sāku meklēt savu maku – protams viņa nebija. Šoferis mani izlaida Grobiņas pieturā. Pārgāju pār ielu, lai sagaidītu, kas varētu aizvest mani atpakaļ uz Liepāju. Laikam atkal liktenis, brauca mans kaimiņš, tas mani paķēra, pa ceļam izstāstīju, kas par lietu. Nemāku tagad pateikt, cik es ilgi biju prom – varbūt stundu, varbūt drusku mazāk. Ar drebošu sirdi un rokām atvēru kafejnīcas durvis un – Dievs tomēr ir pasaulē – mans apbružātais maks tīri cēli stāvēja uz galda blakus izdzertā šņabja glāzei un tukšam desu maizīšu šķīvim. Pēc viņa „uzpampuma” varēja spriest – nauda arī ir vietā. Ir taču vēl mūsu pusē godīgi cilvēki – pat vecu, uz galda pamestu maku ar manu četru mēnešu pensiju pašam klāt neesot nepaņem.

Tikai manai večiņai gan nesakiet, tad jau man šņabīti neļaus nekad.

Lasīts 7049 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 29 Marts 2018 22:25
Vairāk šajā kategorijā: « Toms un Džerijs Intervija ar omīti »

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...