Vēlies citiem pavēstīt, kas notiek tavā apkārtnē? 

Raksti uz aktualitates.lv   !!!

Ceturtdiena, 29 Septembris 2016 19:25

5 padomi kā izmest naudu gaisā, neefektīvi kurinot māju

Tuvojas apkures sezona – laiks, kad komunālo izdevumu saraksta priekšgalā nostāsies siltuma izdevumi. Enerģija-G speciālisti apgalvo, ka ar neefektīvās apkures sistēmas palīdzību var tiešajā nozīmē izmest gaisā līdz 100-200% no ikmēneša siltuma izdevumiem. 

1. Neizmantot automātiku un temperatūras regulatorus 

Mūsdienu apkures katli ir aprīkoti ar temperatūras regulatoriem, kas liek katlam izslēgties un ieslēgties pēc nepieciešamības, mazinot siltuma zudumus līdz 40%. Ar iestatītās automātikas un regulatoru palīdzību apkures sistēma netiek lieki pārkarsēta. 

Ja automātika nav iestatīta un regulatoru nav – tērēsiet vismaz 40-50% vairāk. 

2. Atvaļinājuma, nakts un darba stundu laikā kurinot tāpat, kā parasti 

Mūsu komforta laiks ir aptuveni 30% no diennakts laika, jeb 8 no 24 stundām diennaktī – un tikai šajā laikā vērts uzturēt ierasto siltumu. Atlikušo laiku – kad guļam, ceļojam vai atrodamies darbā – temperatūru nepieciešams ieregulēt par 2-3 grādiem mazāku, tādējādi neizraisot papildus apkures sistēmas uzsildi. 

Ja kurināsiet cauru diennakti vienā temperatūrā – pastāv cerības izmest gaisā vēl 20-40% no ikmēneša siltuma izmaksām. 

3. “Nečakarēties” un izmantot vienādu temperatūru visās istabās 

Katrai telpai pastāv optimālā, ieteicamā temperatūra, atkarībā no tās lietošanas nozīmes, piemēram: dzīvojamajā istabā 21-25°C, guļamistabā 18-22°C, bērnu istabā 21-25°C, virtuvē 18°C, vannas istabā 23°C, hallē 16°C utt. 

Aizmirstot par temperatūras ieteikumiem, ik mēnesi varēsiet tērēt vismaz par 5-12% vairāk, jo katrs 1 °C spēj ietaupīt vidēji 4-5% no visām situma izmaksām.

4. Aizmirst par karstā ūdens temperatūras regulāciju 

Karstā ūdens sagatavošana prasa būtisku enerģijas daudzumu, tāpēc tā ir jāieregulē iespējami zemākā temperatūrā, bet ne zemāk par 45°C. Izmantojot boileri, ieteicams izmantot arī automātikas sniegtās iespējas, regulējot ūdens temperatūru, atkarībā no diennakts laika, kā arī noteikt efektīvāko recirkulācijas periodu ar digitāliem taimeriem. 

Ja nevēlāties regulēt karstā ūdens temperatūru, varat droši tērēt par 50% vairāk priekš karstā ūdens sagatavošanas, apkures sistēmā. 

5. Nekad neveikt apkopi un nejautāt speciālistiem pēc padoma 

Tehniskās apkures sistēmas apskates tiek veiktas, jo pat daži sodrēju milimetri vai slikti ieregulēts deglis patērē par 5 – 10% vairāk enerģijas. Papildus sistēmu apkope: izplešanās trauki, sūkņi, filtri un vārsti, pakļauti augstam bojājumu riskam, tie kalpo mazāk, nekā pats apkures katls, un ir neatņemamas apkures sistēmas sastāvdaļas, kurām regulāri ir jāveic apkope. 

Ja nevēlāties apkopt apkures siltummaini – tā nomaiņa izmaksās līdz 2/3 no jaunās apkures sistēmas cenas. Cirkulācijas sūkņu cenas ir aptuveni 200-300 EUR / gab. Jauna dūmgāzu ventilatora nomaiņa sastāda  1/3 no iekārtas cenas. 

ENERĢIJA-G speciālisti patiesi cer, ka šie padomi palīdzēs optimizēt jūsu siltuma izmaksas 2016. gada ziemā! Sīkāka informācija: www.energija-g.lv

 

Informāciju sagatavoja: aģentūra Advanced Learning & Communications www.alc.lv

Lasīts 6616 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 29 Septembris 2016 19:31
Ludmila Meļentjeva

SIA "Advanced Learning & Communications"
Tālrunis: (+371) 67 881 442, mob.tālr.: (+371) 22 066 660
E-pasts: ludmila@alc.lv, mājas lapa: www.alc.lv

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...