Pirmdiena, 16 Oktobris 2017 20:45

Latvijas nekustamā īpašuma aģenti dalās ar iespaidiem par ceļojumu uz Gruziju

Garšīgi, silti, mājīgi un spilgti”, - apmēram tā populārajā sociālajā tīklā Facebook raksturo Gruziju Aleksandrs Cikunovs, aģentūras „VIP Real” īpašnieks, kurš nodarbojas ar premium nekustamiem īpašumiem Rīgā un Jūrmalā.
Lara Batova, „VIP Real” līdzīpašniece, kā arī Aleksandra Cikunova sieva, ir sajūsmā par nekustamā īpašuma cenām Gruzijā: „Jaunceltne Tbilisi centrā (Gruzijas galvaspilsēta – red.piez.), ar skatu uz upi – sākot no 1,5 tūkst.dolāru par kvadrātmetru, bez apdares. Dārgākie apartamenti maksā 3-4 tūkstošus par kvadrātmetru. Ir arī savas rozīnītes, piemēram, bijušā Amsterdamas mēra māja.”


Saskaņā ar vietnes „Doing Business” datiem, Gruzija ir pirmajā vietā pasaulē attiecībā uz nekustamo īpašumu darījumu noslēgšanas ātrumu. Darījuma noformēšana – līguma noslēgšana, apmaksa bankā, tiesību reģistrēšana reģistrā un dokumenta, kurš apliecina īpašuma tiesības, saņemšana – aizņem maksimāli 2-3 stundas!”


„Turklāt, - turpina Lara Batova, - Gruzijā visi nekustamā īpašuma pirkšanas-pārdošanas darījumi tiek noslēgti Publiskā reģistra nacionālās aģentūras nodaļās, kuras ir Justīcijas Namu pārziņā un atrodas vairākās valsts pilsētās. Gruzijas likumdošana ļauj brīvi iegādāties jebkuru nekustamo īpašumu ārvalstu pilsoņiem, izņemot lauksaimniecības zemes gabalus. Nekustamā īpašuma pirkšanas nodokļa Gruzijā nav. Nekustamā īpašuma aģenta komisija sastāda aptuveni 5%”.
Nekustamā īpašuma pārdošanas speciālisti atzīmē arī vienkāršoto Uzturēšanās atļaujas procedūru Gruzijā, salīdzinājumā ar tās saņemšanu Latvijā.


Ārzemniekiem, kuri Gruzijā vēlas uzturēties vairāk kā 90 dienas, jāsaņem pagaidu uzturēšanās atļauja. Šis dokuments tiek izsniegts maksimāli uz sešiem gadiem, ar pagarināšanas iespēju.
Pamatojums Uzturēšanas atļaujas saņemšanai Gruzijā ir sekojošs: darbiekārtošanās, izglītības saņemšana, ārstēšanās kurss, Gruzijas pilsoņu aizbildniecība vai aizgādnība. Dokumentu, tajā skaitā, ir pilnvaroti saņemt Gruzijas pilsoņu laulātie, vecāki vai bērni. Papildus, darbojas Uzturēšanas atļaujas izsniegšanas programma, ja tiek pirkts nekustamais īpašums, kura izmaksas sastāda 100 un vairāk tūkstošus lari (aptuveni 34 tūkstoši eiro – red.piez.).
„Kopējais iespaids par valsti – viesmīlīgi, spilgti, garšīgi, mājīgi, silti un Nedārgi!” – ar šiem vārdiem stāstu pabeidz Lara Batova.

Informāciju sagatavoja aģentūra "Advanced Learning & Communications" (www.alc.lv)  sadarbībā ar „VIP Real” (www.vipreal.lv).

Lasīts 7449 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 16 Oktobris 2017 21:25
Ludmila Meļentjeva

SIA "Advanced Learning & Communications"
Tālrunis: (+371) 67 881 442, mob.tālr.: (+371) 22 066 660
E-pasts: ludmila@alc.lv, mājas lapa: www.alc.lv

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...