Pirmdiena, 04 Marts 2013 20:16

Laimīgais...

Uzrakstīja
Laimīgais... Attēls:pixabay.com

Man liekās, ka šobrīd mani var uzskatīt par laimīgu pensionāru. Beidzot visi papīri ir kārtībā un es esmu likumīgs auto vadītājs un braucu ar likumu braukt atļautu mašīnu. Tas jau nekas, ka tagad vismaz divus mēnešu sātīgi paēst nevarēs, par dzīvokli maksāts netiks, par elektrību jau nemaksāt nevar – atslēgs, ko tad! Nemaz jau nerunājot par pie kaimiņa nopirkto nelegālā šņabja pudeli un citām veca vīra delikatesēm. Ne jau velti nesen viena kaimiņiene atgādināja: „ Nu kur tu tiki ar to savu Tautas Fronti, ar savu brīvo, neatkarīgo Latviju? Kas nekaitēja dzīvot. kad krievi bija mūs okupējuši! Benzīns bija lētāks par jūrā saņemtu parastu dzeramo ūdeni (kā jūrnieki sauc – saldūdeni) Visi medicīnas pakalpojumi, gan ārstēšanās slimnīcā, gan konsultācijas pie speciālistiem, gan sanatorijas , gan visdažādākie atpūtas nami un kūrorti viss par brīvu. Tevi uzskatīja par darba cilvēku, kurš rada valsts materiālās vērtības, tātad valstij ir arī jārūpējās par Tavu veselību, finansiālo nodrošinājumu, izglītību!”   

     Bet tagad visu pēc kārtas. Lai pensionārs varētu vadīt mašīnu ir jāizgūst Medicīniskā uzziņa. To iegūt nav problēmu un maksā tā arī tikai 20 lati, bet, lai saņemtu šo izziņu, jābrauc uz Psihiatrisko slimnīcu, kur par 5 latiem  simpātiska medmāsiņa izdos apliecinājumu, ka Tu vēl esi pieskaitāms, un Reģionālo slimnīcu, kur arī par 5 latiem reģistratūrā padzīvojusi kundze apliecina, ka Tu neesi nedzēries līdz baltajām pelītēm. Tālāk mašīnai jābūt apdrošinātai – lētākais parasti uz trim mēnešiem – drusku mazāk par 10 latiem. Nākošais piegājiens – tehniskā apskate. Gandrīz vai visi šoferi apgalvo, jā mašīna ir vecāka par 2000.gadu, bez „ slimības lapas” apskati iziet nevarot – tāds rīkojums apskates inspektoriem esot dots no „augšas”. Kopā saskaitot visus apskates izdevumus un ceļa nodokli par gadu manam Nissanam sanāk apaļi 70 latiņi. Sīkajiem remontiem, kas bija norādīti tajā „ slimības lapā”, izgāja vēl 50 Ls un otrreizēja apskate atkal 9 latiņi. Un tā smaids pār visu ģīmi – beidzot es esmu pārvarējis visas grūtības, beidzot man viss ir kārtībā un es būdams vislaimīgākais cilvēks šajā grēcīgajā pasaulē, braucu mājās. Kaut kādi neapzināti iedomājos – varētu kāds inspektors gadīties, kas aptur, pārbauda dokumentus un tavu brīnumu – jau pa gabali varēja redzēt viņu dzeltenās jakas, uz Grobiņa – Ventspils šosejas un Grīzupes krustojuma ir arī. Ceļmalā stāv vairākas mašīnas, laikam jau iekrituši „grēkāži”. Diezgan paresns vīrs ar savu strīpaino steku nepārprotami norāda uz grāvjmalu. Protams, man apzinīgam pilsonim, mukt nav ne prātā – daru, ko liek. Ko par mani nodomāja tas inspektors, lai paliek viņa ziņā, bet uz viņa jautājumu: „ Inspektors Lapiņš, Jūsu tiesības, lūdzu !” es droši atteicu: „ Vai, priekšniek, es, kad braucu dzēris ar zagtu mašīnu bez tehniskās apskates, es tiesības nekad līdzi nevadāju!” Domāju- nu tik būs... Bet nebija nekā, inspektors paskatījās uz manīm un liekas nolēma, ka ar trakiem jau labāk pa labam, protams, man pavisam negaidīts bija viņa teiktais:  Neāksties, brauc savu ceļu! – un tas viss pēc tam, kad es jau caur logu sniedzu viņam savas tiesības.

Lasīts 29458 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 30 Marts 2018 00:08
Vairāk šajā kategorijā: « Cilvēks grib dzīvot Par sievietēm »

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...