Jaunumi

18 Novembris 2018

Joomla! - dzinējs dinamiskā satura portālam
 • SVEICAM VALSTS SVĒTKOS!

 • Noslēdzies konkurss „Ciblas novada gada cilvēks”

  Ciblas novada pašvaldības konkursā „Ciblas novada gada cilvēks” apbalvošanai tika pieteikts 21 cilvēks un 1 kolektīvs. Visi apbalvošanai izvirzītie ir aicināti uz Latvijas Republikas 100. gadadienas svinībām Pušmucovas Tautas namā 16. novembrī. Svētku pasākuma laikā tiks nosaukti galveno balvu ieguvēji trijās nominācijas, visiem tiks pasniegti apbalvojumi (balvas un Pateicības raksti).

  Nominācijā Mūža ieguldījums izvirzīti 3 pretendenti:

  Antoņina Jankovska, pensionēta pedagoģe, strādājusi un vadījusi Cirmas pamatskolu;

  Alla Ločmele, bijusī Pušmucovas pamatskolas direktore;

  Dagnija Piterāne, Ciblas vidusskolas skolotāja.

  Nominācijā Gada cilvēks– 3 pretendenti:

  Jānis Fedotovs, autobusa vadītājs no Zvirgzdenes pagasta;

  Ināra Miezīte, mājražotāja no Līdumnieku pagasta;

  Renāte Mikaskina, Ciblas vidusskolas skolotāja.

  Nominācijā Gada jaunietis– 3 pretendenti:

  Viktorija Leščinska, Ciblas vidusskolas 12. kl. audzēkne;

  Linards Sadovskis, Ciblas vidusskolas 12. kl. audzēknis;

  Arvis Šmats, Ciblas vidusskolas absolvents, RTU students.

  Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, pašvaldība aicināja izvirzīt pretendentus no katra pagasta Pateicības raksta un naudas balvas 50 eiro vērtībā pasniegšanai par aktīvu dalību sabiedrības dzīvē, nozīmīgu ieguldījumu savā profesionālajā izaugsmē, darbību cilvēku dzīves uzlabošanai, vides sakārtošanai, vēstures notikumu pamatīgākai izzināšanai, jaunu kultūras vērtību radīšanai.

 • Zvirgzdenē ar dziesmām, dzeju un sveču liesmām pieminēti karavīri

  11. novembris, Lāčplēša diena, Rīgā nav iedomājams bez svecīšu aizdegšanas pie Rīgas pils mūra. Daudzviet citur Latvijā tiek organizēti lāpu gājieni.

  Lāčplēša dienas vakarā īpašs pasākums notika arī Ciblas novadā – Zvirgzdenes Saietu namā.

  Zvirgzdenieši pasākumu "Paleidzi, Dīvs, Mōras zemi pasorgoj” veltīja visiem Latvijas karavīriem, kuri šajos 100 gados ir stāvējuši un krituši par Latviju. Atzīmējot Latvijas Republikas simtgadi, tika iedegtas 100 svecītes īpaši izgatavotā statīvā.

  Valentīnas Ruciņas veidotais vakars bija aizkustinošs un spēcinošs, jo skanēja senas tautasdziesmas, karavīru dziesmas, patriotiskas dziesmas ar labi zināmiem vārdiem un melodijām. Dziedāja folkloras kopa „Saime”.

 • Valsts meža dienests aicina ziņot par plēsēju uzbrukumiem

  Valsts meža dienests (VMD) aicina ziņot par plēsēju uzbrukumiem mājdzīvniekiem. Līdz šim daudzi dzīvnieku īpašnieki, kas savās saimniecībās piedzīvojuši plēsēju uzbrukumus, noklusēja uzbrukumu faktus un neziņoja par šādiem gadījumiem VMD. Taču ir ļoti svarīgi reģistrēt visus uzbrukumu faktus un noskaidrot vainīgos šajos uzbrukumos. VMD pārstāvjiem ir jāievāc informācija par bojāgājušajiem un ievainotajiem mājdzīvniekiem, jānosaka uzbrukumu ģeogrāfiskās koordinātes, un jāievāc DNS paraugi plēsēju sugas identificēšanai.

   

 • Ciblas bibliotēkā tikāmies ar Mariju Zvaigznīti

  30. oktobrī  Ciblas bibliotēkā notika pasākums „Ārsta ceļš pa dzīvi”. Tā bija saistoša tikšanās ar pensionētu onkoginekoloģi Dr. Mariju Zvaigznīti.

  Uz tikšanos ieradās krietni daudz apmeklētāju (25), kas priekš lauku bibliotēkas ir vērā ņemams rādītājs. Ne tik bieži mums dzīvē nākas saskarties ar pašaizliedzīgu, kompetentu ārstu, kurš pelnījis pacientu pateicību par profesionalitāti, cilvēcību, atsaucību un palīdzību grūtā brīdī. Satikt klātienē tādu cilvēku, kurš veltījis mūžu savām pacientēm, bija liels gandarījums, bet klausīties ārstes dzīves gājuma stāstījumu bija baudījums. Neizpalika arī ārsta padomi un ieteikumi sievietēm.

 • Norišu komēdija “Kinoteātris” raisa dažādas pārdomas

  2018. gada 3. novembrī Ciblas vidusskolas 8.-12. klašu skolēni, pateicoties projekta “Latvijas skolas soma” iespējām, apmeklēja Rēzeknes teātri „Joriks”, kur noskatījās Annijas Beikeres ikdienišķo norišu komēdiju „Kinoteātris”. Komēdija ļāva ielūkoties milzīga, bet aizvien mazāk apmeklēta Masačusetas kinoteātra aizkulisēs. Lugas darbība notika nozīmīgu pārmaiņu brīdī, kad kinostudijā veco filmu projektoru vietā tiek ieviestas digitālās iekārtas. Komēdijas varoņi, saņemot minimālo algu, veica ikdienišķu darbu, lai saglabātu kinoteātri, kurā atrodas viens no pēdējiem milimetru projektoriem. Šķietami nenozīmīgās sarunās par kinoaktieriem, tīrīšanas līdzekļiem, nedēļas nogales plāniem atklājas trauslais, dziļais un patiesais. Starp tukšajām solu rindām izrādes varoņi smējās, raudāja, dejoja un sapņoja par lielajām pārmaiņām viņu dzīvēs. Varoņi mēģināja tuvoties viens otram un mācījās pieņemt sevi un savu vietu reālajā pasaulē. Neparasti bija tas, kas mēs, skatītāji, izrādes laikā sēdējām uz skatuves, bet aktieri darbojās zālē.

  Skolēnu pārdomas pēc izrādes:

 • Viņi nav aizmirsuši, kas ir smaids!

  Arī šoruden Blontu Tautas namā notika tradicionāls pasākums – Starpnovadu skeču parāde „Vai tu neaizmirsi, kas ir smaids?”. 3. novembrī skatītāju pilnā zāle smaidīja, un smiekli tajā gandrīz nerima, sekojot līdzi septiņu kolektīvu sniegumam uz skatuves.

  Pasākumu vadīja pušmucoviete Elvīra Rimicāne, profesionāla aktrise. Pēc skeču parādes viņa atzina, ka pašdarbības kolektīvi bija izvēlējušies labu repertuāru, izveidojuši kvalitatīvus iestudējumus, no kuriem bija iespējams labi izprast galveno domu. Viņa piebilst: – Jūtams, ka cilvēkiem, kas spēlē skečus, tā ir sirdslieta. Uz skatuves viņi ir azartiski un aktīvi, savā lomā ieliekot visu meistarību un enerģiju.

 • Ezersalieši Rēzeknē iepazina kultūras mantojumu

  Pateicoties iniciatīvas „Latvijas skolas soma” atbalstam, Ezersalas internātpamatskolas skolēni apmeklēja Latgales kultūrvēstures muzeju Rēzeknē un aktīvi līdzdarbojās muzejpedagoģijas nodarbībās „Kā top maize?”. Muzejpedagoģijas nodarbības iesākās ar video mācību materiāla „Nu gryuda leidz maizis klaipam” skatīšanos latgaliešu valodā.Video filmiņā skolēni varēja redzēt maizes tapšanas ceļu senatnē un mūsdienās – graudu sēju, labības novākšanu, kulšanu, graudu malšanu, maizes cepšanas tradīcijas Latgalē u.c. Pedagoga vadībā notika improvizēta maizes tapšanas procesa izspēle.

 • Brauciens uz zinātkāres centru „ZINOO Daugavpils”

  30. oktobrī Ciblas vidusskolas 3.-6. klašu skolēni, pateicoties projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” Nr.8.3.2.2.2/16/I/001 atbalstam, apmeklēja zinātkāres centru „ZINOO Daugavpils” Daugavpilī.

  Bērni piedalījās aizraujošās un izglītojošās nodarbībās. „Gaisa raķešu” nodarbībā guva priekšstatu par raķešu darbības principiem un uzmeistaroja paši savu raķeti, ar kuru varēja sacensties lidojumā un precizitātē. Nodarbībā „Zemestrīce” būvēja mājas un, simulējot zemestrīces sākšanos, pārbaudīja to izturību. „Lego Mindstorms robotu nodarbībā” uztaisīja un vadīja robotus. Izmēģināja un izprata vulkāna darbību, dūmu un gāzu īpašības, veica citus eksperimentus „Lielās ķīmijas mazo noslēpumu nodarbībā”.

 • Kā atpazīt depresiju un kur meklēt palīdzību?

  Mainoties gadalaikiem un iestājoties tumšākam laikam, arvien vairāk cilvēku saskaras ar tā dēvēto rudens depresiju. Psiholoģe-psihoterapeite Aloida Jurčenko ikvienam interesentam pastāstīs par to, kas ir depresija, kā to atpazīt un kur vērsties pēc palīdzības, kā arī par depresijas saslimšanas īpatnībām bērnu un pusaudžu vecumā un depresijas profilaksi.

  Lekcija notiks 26. novembrī plkst.14:00 Ciblas vidusskolā.

  Tiek aicināti skolas pedagogi, bērnu vecāki un jebkurš interesents.

  Pasākums organizēts, īstenojot projektu “Veselības veicināšana iedzīvotājiem Ciblas novadā”.

Pirmdiena, 14 Maijs 2018 08:13

16. maijā Ciblā - seminārs par mežu apsaimniekošanu

Uzrakstīja
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)
16. maijā Ciblā - seminārs par mežu apsaimniekošanu Attēls:pixabay.com

16. maijā Ciblas Tautas namā notiks LLKC mežu konsultāciju pakalpojumu centra rīkots informatīvs seminārs, kurā MKPC Ludzas biroja vecākais mežsaimniecības konsultants Ludvigs Karvelis informēs par šādām tēmām:

Pieteikšanās uz atbalstu „Natura 2000 maksājumi  meža īpašniekiem” – plkst. 9:00;

 Informācija par ES nozīmes biotopu inventarizāciju (Dabas skaitīšana) – plkst. 9:30;

 Aktualitātes meža likumdošanā un ES atbalsta iespējas meža apsaimniekošanā – plkst. 10:00.

 Kafijas pauze un diskusijas – plkst. 12:00.

Programmu skatīt šeit!

Lasīts 218 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 14 Maijs 2018 08:21

Atstāt komentāru

Pārliecinietes, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...