Jaunumi

16 Janvāris 2019

Joomla! - dzinējs dinamiskā satura portālam
 • Klajā nāk "Ciblas Novada Ziņas" 1. numurs šajā gadā

  Šodien, 15. janvārī, klajā nācis Ciblas novada pašvaldības informatīvā izdevuma „Ciblas Novada Ziņas” kārtējais numurs. Tajā lasiet:

  * pašvaldības aktualitātes – par 20. decembra Domes sēdē lemto, par Sociālā dienesta gatavotajām izmaiņām saistošajos noteikumos, par algoto pagaidu sabiedrisko darbu nodrošināšanu bezdarbniekiem, par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas pieaugumu un atgādinājums pareizi šķirot atkritumus;

  * tiek rīkota iedzīvotāju aptauja par ieceri Blontos izbūvēt lopkautuvi;

  * skolu ziņas – par Ciblas vidusskolas reitingu, par rezultātiem mācību priekšmetu olimpiādēs, par iniciatīvas „Latvijas skolas soma” aktivitātēm Pušmucovas pamatskolā un Ezersalas internātpamatskolā, kā arī par citiem skolu projektiem;

  * Blontu PII jau izsludina jaunu audzēkņu uzņemšanu 2019./2020. mācību gadā;

 • Iedzīvotāju aptauja par būvniecības ieceri

  Z/S „Granti” plāno izbūvēt lopkautuvi ar gaļas sadali un gaļas pārstrādes cehu pašvaldībai piederošā būvē, kura atrodas Darbnīcu ielā 6, Blontos, Blontu pagastā, Ciblas novadā uz zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 6844-004-0420. Plānotajā kautuvē tiks sniegts lopu kaušanas, gaļas sadales un pārstrādes pakalpojums lopkopjiem. Tā tiks izbūvēta atbilstoši ES prasībām, tostarp vides aizsardzības prasībām.

  Plānots 2020. gadā radīt 2 darbavietas – lopkautuvē un gaļas sadalē, un 2021. gadā – 2 darbavietas gaļas pārstrādes cehā.

  Sabiedrības viedokļa noskaidrošanai laikā no 2019. gada 21. janvāra līdz 4. februārim lūdzam izteikt savus priekšlikumus vai iebildumus un rakstiski iesniegt tos Ciblas novada pašvaldības kancelejā.

  Sapulce par būvniecības ieceri notiks Blontos, Domes nama zālē (1. stāvā) 2019. gada 6. februārī plkst. 10:00. Sapulcē piedalīsies Z/S „Granti” pārstāvis.

 • 30 bezdarbnieki tiks iesaistīti algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos

  Ciblas novada pašvaldība arī 2019. gadā noslēgusi līgumu ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), lai īstenotu pasākumu „Algoti pagaidu sabiedriskie darbi”.

  Pašvaldībā būs nodarbināti 30 bezdarbnieki, katrā pagastā, atkarībā no kopējā iedzīvotāju skaita, noteikts šāds bezdarbnieku skaits: Blontos – 5, Ciblā – 7, Līdumniekos – 6, Pušmucovā – 6, Zvirgzdenē – 7 bezdarbnieki.

  Cilvēks var NVA filiālē Ludzā paziņot par vēlmi iesaistīties pasākumā “Algoti pagaidu sabiedriskie darbi”, ja viņš bezdarbnieka statusā ir bijis reģistrēts vismaz 6 mēnešus vai bezdarbnieka statusā reģistrēts mazāk par 6 mēnešiem, bet vismaz 12 mēnešus nav strādājis.

 • Jaunākie apciemo vecākos novada iedzīvotājus

  27. decembrī Blontu pirmsskolas izglītības iestādes bērni un pedagogi apciemoja pašvaldības Veco ļaužu mājas iemītniekus. Laučos bijušās Cirmas pamatskolas ēkā pašlaik uzturas vairāki Ciblas novada iedzīvotāji, kas savas vecumdienas nolēmuši vadīt sociālā dienesta aprūpē.

  Blontu dārziņa audzēkņi un pedagogi pārsteidza sirmgalvjus ar lielisku koncertu un bagātīgām dāvanām.

  Arī ciemiņi bija patīkami pārsteigti par mājīgumu un sakoptību. Mājas saimnieki Ināra un Antons Čodori veco ļaužu aprūpei velta visus savus spēkus un sirds siltumu.

 • Šķirosim atkritumus! Darīsim to pareizi!

  Ciblas novada pašvaldība no 2015. gada 1. marta ieviesa dalīto atkritumu šķirošanu, 7 apdzīvotās vietās izvietojot konteinerus plastmasas un stikla šķirošanai. Ciblas novada pašvaldībai aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem iecerei šķirot atkritumus. Centīsimies uzmanīgi un rūpīgi atšķirot plastmasu un stiklu no citiem atkritumiem. Un nemetīsim nešķirotos atkritumus konteineros, kas ir paredzēti plastmasai un stiklam!

  Šķiroto atkritumu konteineros DRĪKST MEST

  PLASTMASU: saplacinātas plastmasas (PET) dzērienu pudeles, plastmasas maisiņus, plēves u.c. tīru plastmasas iepakojumu. NEDRĪKST: rotaļlietas, eļļas pudeles, netīru iepakojumu ar ēdienu atliekām, vienreizējas lietošanas traukus, olu bretes.

  STIKLU: stikla pudeles un burkas (bez metāla vāciņiem), logu stiklu, siltumnīcu stiklu. NEDRĪKST: dažādas stikla lauskas, keramikas izstrādājumus, spoguļstiklu, auto stiklu, netīru un krāsotu stiklu.

 • „Vaska metamorfozes” Pušmucovas pamatskolā

  Decembris ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Tuvojoties šiem sirsnības un mīlestības svētkiem, domājam labas domas, darām labus darbus. Daudz laika veltām dāvanu gatavošanai. Šajos svētkos ļoti īpašu noskaņu dod svecīšu liesmiņas.

  Pušmucovas pamatskolā 20. decembrī valdīja liela rosība, jo visu dienu skolēni strādāja sveču darbnīcā „Vaska metamorfozes”, ko vadīja zemnieku saimniecības „Kramiņi” saimnieki Leontīne un Rolands Zelči. Šī nodarbība tika finansēta no projekta „Latvijas skolas soma” līdzekļiem.

 • Notiks atklātais futbola turnīrs „Ciblas kauss – 2019”

  20. janvārī Ciblas novada pašvaldības sporta kompleksā Felicianovā notiks atklātais telpu futbola turnīrs „Ciblas kauss – 2019”. Turnīra sākums plkst. 10:00.

  Aicinātas pieteikties komandas (sastāvā jābūt 7 spēlētājiem), pieteikumus līdz 18.01.2019. plkst. 19:00 iesūtot Ciblas novada jauniešu centra „Impulss” vadītājam Aldim Tihovskim, e-pasts aldons777@inbox.lv/.

  Futbola turnīru organizē Ciblas novada pašvaldība sadarbībā ar Ciblas jauniešu centru „IMPULSS”. Sacensību organizatori A. Tihovskis (JC „IMPULSS” vadītājs) un E. Romanovs (telpu futbola treneris).

  Turnīra Nolikums un Pieteikuma forma – pielikumā.

 • Florbola turnīra kauss atkal aizceļo uz Rēzekni

  Ciblas novada atklātais florbola turnīrs „Jaungada kauss 2018” pašvaldības sporta kompleksā Felicianovā notika jau trešo reizi. Sacensības 27. decembrī organizēja Ciblas novada pašvaldība un jauniešu centrs ''IMPULSS''.

  Šoreiz sacensībās piedalījās 5 komandas. Viena komanda ar nosaukumu „Strauts” – no Ciblas novada. No Rēzeknes bija divas komandas „VUGD” un „Rēzekne”. No Ludzas un Zilupes atbrauca pa vienai komandai „Ludza” un „Zilupe”.

 • „Dzīvības koks” aicina pieteikties programmām „Spēka Avots” arī 2019.gadā!

  Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” izsludina pieteikšanos 2019.gadam psihosociālās rehabilitācijas programmām cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības.

  Psihosociālās rehabilitācijas mērķis ir veicināt katra cilvēka spējas pārvarēt slimības radītās emocionālās sekas, kā arī rast spēkus kvalitatīvai dzīvei pēc visa, kas pārdzīvots. Kopš 2018.gada psihosociālā rehabilitācija onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem ir valsts apmaksāta programma.

  2019.gadā plānotas 35 programmas. Informācija par tām pieejama www.dzivibaskoks.lv, pieteikšanās notiek elektroniski https://anketa.dzivibaskoks.lv/.

 • Aktivitātes skolās Fizikas gada laikā

  Latvija izraudzīta par 3. Eiropas fizikas olimpiādes rīkotājvalsti. Olimpiāde notiks pavasarī, bet šis gads vispārējās izglītības iestādēs pasludināts par Fizikas gadu.  No šī gada janvāra būs pieejams papildu finansējums projekta Nr.8.3.2.2./16/I/001 „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros fizikas apgūšanai.

  Pašvaldībām tiks piešķirts kopējais atbalsts 300 000 EUR apmērā gan pedagoga un laborantu piesaistei fizikas mācību stundu apguvei, gan jaunu ārpusstundu pasākumu īstenošanai. Ciblas novada skolās – Ciblas vidusskolā un Pušmucovas pamatskolā tiks apmaksāta papildus 1 mācību stunda individualizētam pedagoga atbalstam izglītojamajiem ar vispārējiem un /vai zemiem sasniegumiem sekmēs fizikā.

Ciblas novads

Ciblas novads

Fakti par Ciblas novadu: Novads izveidots 2000. gadā. Platība - 509,4km2. Novads sastāv no Ciblas pagasta, Blontu pagasta, Līdumnieku pagasta, Pušmucovas pagasta un Zvirgzdenes pagasta. Iedzīvotāju skaits (2010. gadā) - 3309. Avots: wikipedia.org

Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk ...